• BIST 1.209
 • Altın 482,017
 • Dolar 7,8668
 • Euro 9,2952
 • Aydın 25 °C
 • İzmir 23 °C
 • TOPUKLU EFE SÖKE’DE DUR DURAK BİLMİYOR
 • Jantsa İlk Beşyüzde
 • BÜYÜKŞEHİR SÖKE'DE 10 MAHALLEDE EŞ ZAMANLI ÇALIŞMA YAPIYOR
 • TOPUKLU EFE SÖKE’DE DUR DURAK BİLMİYOR
 • Jantsa İlk Beşyüzde
 • BÜYÜKŞEHİR SÖKE'DE 10 MAHALLEDE EŞ ZAMANLI ÇALIŞMA YAPIYOR

BURSALI'NIN YENİ ASIR'I, ÇERÇİOĞLU KARŞISINDA REZİL OLDU...

DURMUŞ TUNA

Yeni Asır Gazetesi yıllar önce güzel İzmir'in güzel bir gazetesiydi...

Taki; sahip değiştirip, AKP'li bir yayın organı olana kadar... 

Bölge gazetesi olma özelliğini de taşıyan Yeni Asır, Ege Bölgesi'nde sevilen ve sahiplenilen bir gazeteydi...

Okumayacaksak bile satın alırdık...

"Oradan bir de Yeni Asır ver" derdik...

Muhabirliğini de yaptığım bu gazetedeki değişim hayretle takip ediyorum...

AKP tetikçiliğine savunan Yeni Asır, bir siyasi parti gibi çalışıyor. Yeni Asır Partisi ismi de gazeteye uygun kaçıyor...

Gazete yönetiminin, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne dolayısıyla da Başkan Aziz Kocaoğlu'na yönelik linç kampanyası hâlâ hafızalarda. Aynı Yeni Asır şimdi de Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkan Özlem Çerçioğlu'na karşı amansız bir saldırı politikası izliyor.

Saldırıların başlangıç tarihi 2014 yerel seçimleri olmuştu! AKP yayın organı olan Yeni Asır'ın, AKP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş'a destek verip, seçimi kazandırmak için izlediği yayın politikası basın ahlak yasasına uygun değildi. CHP Adayı Özlem Çerçioğlu ile iyi ilişkileri bulunan Yeni Asır'ın Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'da meydana gelen değişim herkesi şaşırtmıştı. Sahip değişikliğiyle Şebnem Bursalı da değişmişti. Dostlukları bile yok sayan Bursalı, Çerçioğlu'nun belediye başkanlığı seçimini kazanmasıyla eski dostu karşısında ilk şoku yaşamıştı. 

Yıllarca; Aydın Belediyesi'nin ilan, reklam ve duyurularından sebeplenen Yeni Asır buna rağmen bu kapıyı neden kapatmıştı? 

Bu sorunun cevabı açık ve net! 

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin AKP tarafından kazanılması halinde büyük vaadlerde bulunulan Yeni Asır, Çerçioğlu'na karşı saldırılar başlatmıştı. Yeni Asır'ın şimdi yaptığı ise; bazı kazanımlardan mahrum kalınması ve intikam kaynaklı bir yayıncılık anlayışı! 2019 yerel seçimleri hedeflenerek yıpratma, karalama ve iftira politikası izliyorlar.

Bu politikaları da bilerek veya bilmeyerek yanlış yapmalarına neden oluyor.

Taylan Oktay olayında olduğu gibi...

Yeni Asır'ın Şebnem Bursalı'sı eski dostu Çerçioğlu'na darbe vurmak isterken fena rezil oldu! Uluslararası alanda dolandırıcılığı belgelenmiş Taylan Oktay isimli kişiyi güvenilir tanık olarak aldı ve gazetenin manşetine oturttu. Yılların usta gazetecisi şimdilerin emir kulu gazetecisi fena tongaya düştü! 

Bursalı'nın tanığı uluslararası dolandırıcı çıktı! Rusya’da dolandırıcılığa karıştığı mahkeme kayıtlarıyla belgeli. Rusya’da taşeron firma olarak aldığı bir işte son hakedişini aldıktan sonra sıvışmış. İşi bitirmeden kaçtığı için de Türkiye’den götürdüğü işçiler mağdur olmuş. İşçiler paralarını alamadıkları gibi, Rusya’da rezil olmuşlar. Türkiye’ye gelince de işi yargıya taşımışlar. Rusya’ya giremeyen bu kişi, Aydın Kent Meydanı'nda yolsuzluk iddialarını ortaya atan Taylan Oktay’dan başkası değil. Çerçioğlu’nun ve de Aydın BŞB’nin şantajla para sızdırma girişimi nedeniyle hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu bu kişi Yeni Asır Gazetesi’nde manşetleri süslüyor. Kent Meydanı’nda yolsuzluk yapıldığı iddiasında bulunuyor. Bunu da vicdanının sesini dinlediği ve vatandaşlık görevini yerine getirmek için yaptığını belirtiyor. 

Vatandaşlarını Rusya'da beş parasız bırakıp kaçan vicdansıza bakın siz!
İşte! Yeni Asır’ın yani sizin tanığınız Taylan Oktay böyle birisi sayın Bursalı! Uluslararası dolandırıcı! Hem vicdansız hem de vatandaşlarına kazık atan bir kişilik!

Bilmediğinizi sanmıyorum ama bilmiyorsanız da şimdi öğrendiniz!

Ne olacak şimdi!

Halk gazetesi olduklarını iddia edenler şimdi halktan özür dileyecekler mi?

Tabiiki de dileyemeyecekler!

Çünkü, Taylan Oktay’ın güvenilir bir tanıt olmadığı AKP’li Yeni Asır Gazetesi yönetimi tarafından zaten biliniyordu. Kumpas kardeşliği gereği, toplumda itibarı olmayan; sahtekâr, dolandırıcı, hırsız, avantacı ve rüşvetçilerden medet umuluyor.
Kahrolsun sizin kumpas kardeşliğiniz...

HALKIN ÇERÇİOĞLU'NA GÜVENİ TAM

Söke'de dün bir çay ocağında arkadaşımla çay içtik. Tek tek saydım, çay ocağında 23 kişi vardı. Sohbet konusu siyasetti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'ın yeğenini Halk Ekmek'in başına getirecek olması konuşuluyordu. Demek ki, bu görevlendirme halk nezdinde büyük yankı bulmuş...
Vatandaş Çerçioğlu'nu yüceltirken, iktidar partisini yerle bir ediyordu. Çerçioğlu'nun uzattığı el, AKP'li seçmene bile, "yeğenini istihdam edemeyen insanlar Aydın'a ne verebiliri!" sorgulatır hale getirmiş olduğunu gördüm. AKP seçmeni, "Mustafa Savaş başkan olsaydı, Çerçioğlu'nun bir akrabasına böylesine önemli bir görevlendirmede bulunmayı bırakın işe bile almazdı. Çerçioğlu partizanca yaklaşmıyor. Helal olsun kadına" yorumları yapıyor. 
Bir çok siyasetçinin burun kıvırdığı, tepeden baktığı halka Çerçioğlu'nun candan sarılmasını 26 aydır gözlemliyorum. Yapmacık tavırlar takınmadı ve kendi  deyimiyle fakir-fukaranın, garib-gürâbanın hep yanında oldu. Bu davranışı O'nu halk insanı yaptı. 
Halk odaklı proje ve hizmetleri zaten biliniyor. Bu özelliği nedeniyle halkı O’nu sahipleniyor. Bu özelliğinin yanında bir de Aydın BŞB’de partizanlığa yer vermemesi dikkat çekiyor. Bu özelliği de O'nu halkın gözünde yücelttiği gibi, övgüler almasına neden oluyor.

Dün Aydın’ın 17 ilçesine bağlı köylerde şimdi de Büyükşehir olan Aydın’ın mahallelerinde herkese el uzatıyor. A veya B partili olmasına bakmaksızın, "herkes benim anam, babam, bacım, kardeşim" diyen bir hizmet insanı. Siyasetçi diyemiyorum, çünkü bu sıfatı kabul etmiyor. “Ben, hizmet insanıyım” diyor. Bunu icraatlarında da görebiliyoruz... O partili, bu partili olduğuna bakmadan herkese ulaşırken de, “Benim başkanı olduğum şehirde kimse yatağına aç ve açık girmeyecek. Bu durumdan dolayı kahrolan anne, babanın hangi partili olduğunun ne önemi var ki...” diyor.

2014 yerel seçimi ve sonrasında 2015’te yapılan 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde yaşadığım olay Çerçioğlu’nun bu konudaki hassasiyetini gözler önüne sermişti. Basın mensuplarının da olduğu bir ortamda yine bir partilisi, “Başkanım, Söke’de sorun var! Bağarası’nda erzak yardımları AKP’lilere yapılıyor. Muhtar da AKP’li ve partizanca yaklaşım sergiliyor!” serzenişinde bulundu.
Aldığı cevap karşısında Çerçioğlu’ndan özür dilemişti. Erzak ve yemek yardımının kime gittiğinin takibini yapmamaları gerektiğini söyleyen Çerçioğlu, “Düşünün! Belki o evde aç yatan bir çocuk, hasta yatan yaşlı nine, dede, teyze, amca olabilir. Hangi partili olduğunun ne önemi var” demişti.  

Çerçioğlu için olumlu bir çok yazı yazdım. 
Bu seferki bambaşka bir olay!
Siyasi olarak kendisine rakip olmuş hâlâ yıpratma ve kumpas politikası izleyen bir partinin milletvekiline rağmen uzattığı el herşeye bedel. Bugün uzattığı o el, 2014 seçimlerinde binlerce kişiyle toka yapmaktan incinmiş ve sargılıydı ama bugün olduğu gibi yine şefkatle halka dokunmaya devam ediyordu. 
Cumartesi günü Menderes Park ve Turistik Park'ta röportaj yaptığım vatandaşların Çerçioğlu'na yönelik güzel sözleri işte o sihirli dokunuşun eseriydi. O röportajlardaki vatandaşların samimiyeti, Çerçioğlu'nun halk nazarındaki yerini bir kez daha görmemi sağladı. Aydın'ın Topuklu Efe'si Çerçioğlu halkın gönlündeki yerini iyice perçinlemiş.

İşin sonunda, Çerçioğlu'nu desteklediğim için halktan eleştiri almak ta vardı. Ben bunu daha önce desteklediğim belediye başkanlarında yaşadım. Destek verdiğim belediye başkanının yanlış icraatları nedeniyle “sizin eseriniz” suçlamalarıyla karşılaştığım oldu. Allah’a şükür ki, Çerçioğlu ile bunu yaşamadım. Bilâkis Çerçioğlu’na yönelik sarfedilen güzel sözler duydum. Aydın halkı, güzel hizmetleri nedeniyle ve AKP'nin yıpratma politikası nedeniyle Çerçioğlu'nu her ortamda savunmaya başlamış. Hatta kumpaslar karşısında adeta savunma mekanizma geliştirmişler. Başta Aydın Valiliği olmak üzere Aydın üzerinde oynanan kirli oyunlar nedeniyle AKP'ye tepkililer. 
Aydın halkı gibi, kendisini destekleyen biz basın mensuplarını da mahçup etmediği için Çerçioğlu'na teşekkürü bir borç olarak görüyorum. Çerçioğlu kendisine güvenen, inanan halkın dualarıyla ve en önemlisi Allah'ın yardımıyla kumpaslardan bir bir almının akıyla çıkıyor.

Çerçioğlu’na yönelik kumpaslar halk nezdinde  çok büyük tepki görüyor. Kumpasta yer alan isimlerin şaibeli oluşu da halkın tepkisini arttırıyor. İtibarı olmayan; sahtekâr, dolandırıcı, hırsız, avantacı ve rüşvetçiler AKP yandaşı gazete ve televizyonlara çıkarılarak Çerçioğlu’na yönelik asılsız iddialarla saldırılıyor. 

Varsın saldırsınlar! Bu bile Çerçioğlu'nu her geçen gün daha da güçlendiriyor...

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1995 Gerçek Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 736 54 81 | Faks : 0 532 736 54 81 | Haber Scripti: CM Bilişim