• BIST 104.539
 • Altın 163,342
 • Dolar 3,9376
 • Euro 4,6999
 • Aydın 11 °C
 • İzmir 10 °C
 • Büyükşehir ile sahiller pırıl pırıl
 • KİMLİKLERİNİ AÇIKLA HAŞMET
 • CHP'li BELEDİYELER SUÇLUYSA...
 • Büyükşehir ile sahiller pırıl pırıl
 • KİMLİKLERİNİ AÇIKLA HAŞMET
 • CHP'li BELEDİYELER SUÇLUYSA...

Konuşarak Öğren Online İngilizce Dil Eğitimi

Konuşarak Öğren Online İngilizce Dil Eğitimi
İngilizce dünya globalleştikçe kullanılan ilk dil olma yolunda ilerlemektedir.

İngilizce dünya globalleştikçe kullanılan ilk dil olma yolunda ilerlemektedir. İnsanların bir ana dilleri olsa da aslında kullandıkları dil genelde İngilizcedir. Bu sebeple henüz akıcı bir şekilde İngilizce konuşamayanların Online İngilizce Eğitimi almaları zorunludur. Online İngilizce imkânları ile kişiler oturdukları yerden ve müsait olduklarında ders görebilir ve çalışmalarını yapabilir. Yabancı dilin tam olarak öğrenilebilmesi ve uygulanabilmesi için gramer kurallarının doğru öğrenilmesi gerekir. Ancak kurallar kâğıt üzerinde ezberlense bile günlük hayatta doğru kullanılabilmeleri için sürekli pratik yaparak geliştirilmeleri gerekir. Öğrendiği bilgileri günlük hayatında pratik olarak uygulayamayan kişiler ne kadar zaman harcarlarsa harcasınlar dili doğru ve etkin bir şekilde kullanamazlar. Kaynaklara göre 1960’lı yıllarda yaklaşık 250 milyon kişi İngilizce konuşurken, günümüzde bu rakam 2 milyarı aşmaktadır. Dünyada yaşayan 2 milyar kişiden biri değilseniz hemen önlemlerinizi almalısınız.

Dili doğru ve etkili konuşmak için önce dilbilgisi kurallarına hâkim olmak sonrasında da kelime bilgisinin yeterli zenginlikte olması gerekmektedir. İngilizce edatlar farklı görevler ve anlamlar taşır. Edatlarla ilgili olarak prepositions of movements/hareket bildiren edatlardan bahsedilebilir. Bu edatlar bir kişi veya bir şeyin nerede olduğunu gösterir. Between, across, by, down, from, up, under, on, off, out of, over, past and round sayılabilir. With/ile, without/-sız,-siz, by/yolu ile, in/içinde, -de, -da en çok kullanılan edatlardır. İngilizce de akla gelen ilk edatlar yer ve yön için kullanılanlarıdır. İngilizce Edatlar arasında zaman için en çok kullanılanlar at/in/on/by dır. At tam bir zaman kullanılmak istendiğinde kullanılır. At nine/saat dokuzda cümlesinde kullanıldığı gibi örneklendirilebilir. In edatı aylar, yıllar ve mevsimlerle kullanılır. In spring/ilkbaharda, in december/aralıkda, in the evening/akşamleyin gibi örneklendirilebilir. On günlerde ve tarihlerde kullanılır. On sunday/Pazar günü gibi örneklendirilebilir. Zaman için kullanılan edatların dışında yer ve yön gösteren edatlar, düzey gösteren edatlar, bulunma ve duruş yeri gösteren edatlar ve diğer edatlar bulunur. Under/altında, in front of/önünde, behind/arkasında, next to/yanında, between/arasında, near/yanında, over/üzerinde sık kullanılan edatlardandır. Dilimizden farklı dillere ait dilbilgisi kurallarının ezberlenmesi ve sık olarak kullanılması ile dil becerisi gelişir. Kuralları adı gibi bilen ancak hayatında hiç yabancı ile karşılaşmamış birinin pratik yapma aşaması geçene kadar kendini rahat hissetmesi imkânsızdır. Dilin öğrenilmesinden ziyade edinilmesi gerekliliği bu sebeplerle zorunludur.

Her dil kültürel yaşanmış olaylardan etkilenmiş ve şekillenmiştir. Yaşayan bir olgu olan dil kendini sürekli yenilemektedir. İnsan kendini hayat boyu yenilemek zorundadır. Kendini geliştirmeyen ve değişen şartlara ayak uyduramayan kişiler yok olmaya mahkûmdur. İngilizce öğrenmek isteyen adayların kendi belirleyecekleri planlarla, kendi belirleyecekleri tempoda, istedikleri zaman aralığında, istedikleri yerden öğrenmeye hemen başlamaları online eğitim imkânı ile mümkündür. Ülkemizde hemen hemen herkes hayatının bir yerinde kursa gitmiş ve İngilizcesini geliştirmeye çalışmıştır. Okullarda verilen eğitimin yetersizliği her gün konuşulmakta atılan pek çok yeni adıma rağmen devlet bu konuda bir başarı sağlayamamaktadır. Burada olan insanlara olmakta pek çok kişi dil öğrenmek için ekstra para ve zaman harcamaktadır. Dil öğreniminin en büyük zorluğu alınan eğitimlere, gidilen kurslara, alınan kitaplara, harcanan zamana rağmen bilgilerin pratiğe dökülememesidir. İngilizce öğrenmek isteyenlerin önünden pek çok seçenek bulunur. Çok vakti olanlar ve sürekli bir kurs merkezine devam edebilecek olanlar kendi kriterlerine uygun bir eğitim merkezi seçerler. Vakit sıkıntısı çeken, kursa gitmek istemeyen, toplu ortamlarda dil öğrenemeyen adaylar için ise online İngilizce eğitimi en doğru seçenektir.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 1995 Gerçek Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 736 54 81 | Faks : 0 532 736 54 81 | Haber Scripti: CM Bilişim