19 Temmuz 2018
  • Aydın21°C
  • İzmir25°C

‘ANADOLU KADINI' TASARIMI BEĞENİ TOPLADI

Aydın’ın Didim ilçesinde hazırlanan “Anadolu Kadını” temalı tasarım beğeni topladı.

‘Anadolu Kadını' tasarımı beğeni topladı

28 Kasım 2015 Cumartesi 16:03

Didim Belediyesi kültür ve sosyal işler sorumlusu olarak çalışmalarını yürüten Umut Karabacılı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında tasarladığı “Anadolu uygarlıklarında, Kuran’da ve günümüzde kadın” temalı bir figür tasarladı.
Birbirinden farklı tasarımlarının da olduğunu kaydeden Karabacılı, kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü etkinlikleri kapsamında kişisel bir tasarım sergisinin de düşündüğünü belirtti. Çağdaş Drama Derneği’nde aldığı 4 yıllık drama eğitimleri sonrası okullarda çocuklara yönelik drama eğitimi de verdiğini belirten Karabacılı, bireylerin öteledikleri, günlük, siyasi ya da ekonomik kaygılarla yok saydıkları birçok şeyin hayatları çok etkileyen detaylar olduğunu ifade etti.
Detaylarla ilgilenmeyi sevdiğini söyleyen Karabacılı, logo veya tasarım yaparken detayları yansıtmaya çalıştığını kaydetti. Logoları, sembolleri ve ifadeleri çok önemsediğini belirten Karabacılı, Tasarımın tamamen zekâ işi ve bilgi ile eşdeğerde olduğunu söyledi. Karabacılı,"Tasarımcılık, benim çok keyif aldığım bir alandır. Bazen karalama dediğimiz şey sizi çok farklı noktalara getirebilir. Örneğin Nike firmasının logosu bir çizgidir ve bütün dünyanın tanıdığı, bildiği çizgidir. Bütün insanlar onu gördüğü anda aynı şeyi düşünür. Herkesin aynı şeyi düşünmesi noktasında bir kitleye bunu yansıtabiliyorsanız, orada büyük bir başarı var demektir. Tasarım, tamamen zekâ işi ve bilgi ile eşdeğerdedir” dedi.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.