15 Ağustos 2018
  • Aydın32°C
  • İzmir30°C

KUŞADASI KAYMAKAMI SİYASETİ BIRAKSIN KENDİ İŞİNE BAKSIN

Ünüvar, Aksoy'u Hacı Feyzullah mahallesinde yaşanan toprak kayması nedeniyle yaptığı açıklamalarını ve tutumunu eleştirdi.

KUŞADASI KAYMAKAMI SİYASETİ BIRAKSIN KENDİ İŞİNE BAKSIN

25 Ocak 2017 Çarşamba 23:19

 

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Necmettin Ünüvar, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy'u Hacı Feyzullah mahallesinde yaşanan toprak kayması nedeniyle yaptığı açıklamalarını ve tutumunu eleştirdi. 

Kaymakam Aksoy'un mağdur olan vatandaşlara destek olacağına topu başka kurumların üzerine attığını belirten Ünüvar, "Kuşadası Kaymakamına tavsiyemiz yasa ve kanunları bir kere daha okumasıdır. Kolaylık olması nedeniyle kendisine ilgili mevzuatı biz buradan hatırlatalım. Kentlerde herhangi bir alanda gerek doğal afet gerekse plân, proje veya uygulama hatalarından kaynaklanan ve bir bölgeyi bütün olarak etkileyen müessir bir olay yaşandığında alınacak tedbirlere ilişkin düzenlemeler 7269 sayılı kanun ile belirlenmiştir." dedi.  

Söz konusu kanuna göre; böyle bir müessir olay yaşandığında alınması lazım gelen tedbirleri almaya, olaydan etkilenenlere bütün imkan ve vasıtalarla yardımda bulunmaya ve buna ilişkin tüm iş ve işlemleri yürütmeye kaymakam yetkili kılındığını belirten Ünüvar, "Buna göre; afet kapsamına giren söz konusu olay gerçekleştiğinde, Kuşadası Kaymakamının acilen gerekli yardımları organize ettikten sonra olaya ilişkin gerekli tespitleri yaptırarak, binaların tamirine veyahut yıkımına karar aldırması gerekirdi. Daha sonra da binaların tamiri veya yıkımına ilişkin giderlerin afet fonundan karşılanmasını sağlaması gerekirdi." dedi. 

KAYMAKAM HADDİNİ AŞMIŞTIR...

Kuşadası Kaymakamı kanunla kendisine verilmiş olan görevler bu kadar açık ve netken, sanki sorumluluk Büyükşehir Belediyesindeymiş gibi, suçluluk psikolojisiyle sorumluluğu Büyükşehir Belediyesine atma çabası içine girdiğini söyleyen Ünüvar, "Kaymakam haddini aşmıştır.

Kuşadası Kaymakamı Aydın Valiliğine ve Büyükşehir Belediyesine akıl vereceğine kendi işini layıkıyla yapmaya çalışmalıdır. Kuşadası Kaymakamı görev yaptığı ilçenin sorunlarını çözmek yerine Valilik, Büyükşehir Belediyesi gibi kurumlara görevler biçip, talimatlar vererek haddini aşmaktadır." dedi. 

ATATÜRK İSMİNDEN Mİ RAHATSIZ OLDUN?

"Kuşadası’na yaptığımız Atatürk 1 ve Atatürk 2 köprülü kavşakları trafik sorununa kalıcı çözüm getirmiş ve şoför esnafımız ile Kuşadası halkı tarafından takdir edildiğini söyleyen Ünüvar,, "Vatandaşa hizmet etmek ne zamandan beri cinayet olmuştur. Yapılan hizmetleri böyle yakışıksız bir biçimde adlandırmak ancak vatandaşa hizmet derdi olmayan kişilerin söylemleridir. Kaymakamın görevi kentteki asayişi ve huzuru sağlamaktır. Kaymakam asli görevi ile ilgilenmeli, yüreği vatandaşa hizmet aşkı ile çarpanların işine takoz olmamalıdır.

Kuşadası Kaymakamı herhalde siyaset yapmayı düşünüyor. Kendisi ya Kuşadası belediye başkan adayı ya da vali olmak istiyor ki; yapılan bir hizmeti cinayet olarak adlandırabiliyor. Yapılan bir hizmetin cinayet olarak nitelendirebilmesi için insanın şuurunu kaybetmiş olması gerekir." dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.