ADÜ Teknokent Aydınlılara tanıtıldı

ADÜ Teknokent Aydınlılara tanıtıldı

ADÜ Teknokent Aydınlılara tanıtıldı

Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya; Aydın Valisi Ömer Faruk Koçaklı, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü,AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin Aydın Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Görgülü ve davetliler katıldı.
TEKNOKENT tanıtım toplantısı açılış konuşmasını yapan TEKNOKENT Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Halil Şimşek, ADU TEKNOKENT’te hazırlanan teknoloji ve ar-ge çalışmalarıyla Türkiye için güzel projeler çıkaracaklarını belirterek emeği ve desteği olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.
TEKNOKENT Aydın’ın gelişmesi açısından önem arz ettiğini ifade eden Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken,”Aydın’ın gelişmesi ve ekonomisinin güçlenmesi için TEKNOKENT önemli arz etmektedir. Biz de bu projenin takipçisi ve destekçisi olduk. Cavit Bircan hocamız göreve gelir gelmez el ele vererek, üniversitemizin emeğini sarf ettiği TEKNOKENT’in bugün bu toplantısını yapar hale geldik. Desteklerini eksik etmeyen Milletvekilimiz Mustafa Savaş beye bu vesilesiyle de teşekkür ediyoruz. Tüm üyelerimizin TEKNOKENT’te yer almalarını sağlamak anlamında bir aradayız. Gelin burayı değerlendirin diyorum. Emeği herkese tek tek kendim ve kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, konuşmasında ülkede yaşanan tüm terör olaylarını lanetlediği ifade ederek,”Ülkemizde yaşanan her türlü terör olaylarını ve kalkışmaları lanetliyoruz ve her zaman karşısındayız. Ülkemizi terör olaylarına sürüklemek isteyenler ülkemizin gelişmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz bugün burada terörle mücadelenin yanında ülkemizi gelişmesi için buradayız. Her şeye rağmen yaşanan bu olaylar içerisinde biz teknoloji, gelişme ve ekonomi diyoruz. Bizler terörü böyle lanetleyeceğiz. Üniversitemizde yaklaşık 50 bin üzerinde öğrenci, 4 bin’e yakın idari personel ve 1 bin 500 yakında taşeron çalışanlarımız bulunmaktadır. Aydın’ın en büyük kurumuyuz. 15 Temmuz darbe girişi sonrası faaliyetlerimiz daha da hızlandırarak sürdürüyoruz. Zamanında yapılamamış olan çalışmalarımızı yaparak en iyisi olmak için çalışıyoruz. TEKNOKENT ile birlikte çalışmalarını bekliyoruz. Sıradan arge çalışmaları bir şey ifade etmiyor. Aydınımızı ve ülkemizi geliştirecek çalışmalar ile gelin her tür desteği sağlamaya biz hazırız. Katılımlardan ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Ekonomi ve kalkınma adına önemli bir adım ”
TEKNOKENT’in Aydın’da başlamasından memnun olduğunu ifade eden AK Parti Milletvekili Musatafa savaş,” Bu girişimden dolayı başta Rektörümüz Cavit Bircan’ı, mesai arkadaşlarını tebrik ve teşekkür ediyorum. TEKNOKENT Aydın için önemli bir atılımdır. Ülkemiz adına ekonomi adına kalkınma adına çok önemlidir. Ülkemizin kalkınmasında ve 2023 hedeflerine ulaşmamız adına bu tür girişimlerin artması gerekir. İhracatta teknoloji ürünlerinin oranı çok önem arz etmektedir. Bizim daha yapmamız gereken çok önemli işler var. Üniversite sanayi ilişkisini çok daha fazla teşvik etmeliyiz. Üretim ve istihdam için bunları yapmamız gerekiyor. Bu tür girişimleri sonuna kadar destekleyeceğimizi bir kez daha söylemek isterim. Bu olay beni çok heyecanlandırdı. Bu tip girişimlerde ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Emeği geçenleri tebrik ve teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Aydın Valisi Ömer Faruk Koçaklı ise,”Bugün bu güzel girişim için bir araya toplanmış bulunuyoruz. Bizim diğer ülkeler eksiğimiz değil fazlamız var. Türk toplumuna gelişmemesi için engeller konulmuştu ama Türk Milleti tarih boyunca olduğu gibi bu engelleri geçmişte olduğu gibi bu engelleri aşacaktır. Aydın’da kurulan TEKNOKENT ilimize ülkemizin gelişimine, ekonomisi katkı sağlamasını temenni ediyorum. Ülkemizin gelişimine yardımcı olan herkese destek olmaya hazırız. Birbirimizden yeterince faydalanır ve destek olursak istediğimiz hedefe ulaşmamız o kadar kolay olur. Bu girişimi gerçekleştirmekte büyük bir başarıya adım atmaktır. Bütün engelleri aşarak en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Aydın ili yatırımcının önünü açan bir şehir olacaktır. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.
Konuşmalar sonrasında Aydın Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Görgülü TEKNOKENT ile ilgili sunum yaptı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.