Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınlı Bisikletçilere Türk Bayrağını emanet ederek saat 09:05'de Ankara’ya uğurladı.
ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 1](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_1.jpg)
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 2](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_2.jpg)
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınlı Bisikletçilere Türk Bayrağını emanet ederek saat 09:05'de Ankara’ya uğurladı.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 3](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_3.jpg)
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu dün, Aydınlı Bisikletçilere Türk Bayrağını emanet ederek saat 09:05'de Ankara’ya uğurladı. Söke Asia çiçek sahibi Yücel Sevinç kendi elleriyle hazırladığı buketi Çerçioğluna takdim ederken.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 4](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_4.jpg)
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu dün, Aydınlı Bisikletçilere Türk Bayrağını emanet ederek saat 09:05'de Ankara’ya uğurladı.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 5](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_5.jpg)
Yücel SEVİNÇ ve ekip arkadasları Denizli Belediye meydanında basına demeç verirken.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 6](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_6.jpg)
Denizli Belediye meydanı. Sabah hareket etmeden önceki son hazırlıklar.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 7](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_7.jpg)
Bisikletçilere maddi destekte bulunan sponsorlarla birlikte..
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 8](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_8.jpg)
Çardak bölge trafiğinden bisikletçilere yorgunluk çayı
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 9](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_9.jpg)
Afyon'un Sandıklı ilçesi sınırları, Ankara'ya devam.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 10](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_10.jpg)
Bayat yakınlarında köroğlu geçidi. Ankara yolundaki bisikletçiler için en uzun, zorlu ve yüksek etap.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 11](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_11.jpg)
Kocatepe Şehitliği Afyon. Kocatepe, Anadolu’nun ve Türk Ulusu’nun kurtuluşunu sağlayan Büyük Taarruz’un 26 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal tarafından başlatıldığı, sevk ve idare edildiği yerdir. Coğrafi yapısı itibariyle, Afyon ve Sincanlı ovalarına hakim bir tepedir. Afyonkarahisar’ın merkez ilçesine bağlı Büyük Kalecik kasabası sınırları içinde ve 1.874 rakımlı bir tepedir.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 12](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_12.jpg)
Kocatepe Şehitliği Afyon. Kocatepe, Anadolu’nun ve Türk Ulusu’nun kurtuluşunu sağlayan Büyük Taarruz’un 26 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal tarafından başlatıldığı, sevk ve idare edildiği yerdir. Coğrafi yapısı itibariyle, Afyon ve Sincanlı ovalarına hakim bir tepedir. Afyonkarahisar’ın merkez ilçesine bağlı Büyük Kalecik kasabası sınırları içinde ve 1.874 rakımlı bir tepedir.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 13](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_13.jpg)
Kocatepe Şehitliği Afyon. Kocatepe, Anadolu’nun ve Türk Ulusu’nun kurtuluşunu sağlayan Büyük Taarruz’un 26 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal tarafından başlatıldığı, sevk ve idare edildiği yerdir. Coğrafi yapısı itibariyle, Afyon ve Sincanlı ovalarına hakim bir tepedir. Afyonkarahisar’ın merkez ilçesine bağlı Büyük Kalecik kasabası sınırları içinde ve 1.874 rakımlı bir tepedir.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 14](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_14.jpg)
Kocatepe Şehitliği Afyon. Kocatepe, Anadolu’nun ve Türk Ulusu’nun kurtuluşunu sağlayan Büyük Taarruz’un 26 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal tarafından başlatıldığı, sevk ve idare edildiği yerdir. Coğrafi yapısı itibariyle, Afyon ve Sincanlı ovalarına hakim bir tepedir. Afyonkarahisar’ın merkez ilçesine bağlı Büyük Kalecik kasabası sınırları içinde ve 1.874 rakımlı bir tepedir.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 15](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_15.jpg)
Yol üzerindeki bir dinlenme istasyonunda anıtkabir ziyaretinden dönen ilkokul ögrencilerinin bizi coşku ve hayranlıkla karşılaması.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 16](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_16.jpg)
"Bayat" kelimesinin eski türkçedeki anlamı varlıklı, zengin veya devletli'dir. Gönlü zengin, devlet gibi sahip çıkan halkı ve tüm varlığını Türk varlıgına armağan etmiş milli mücadele kahramanlarından Yarbay Arif Beyin memleketi olmasından öte biraz ihmal edilmiş bir ilçeydi. Bayat ilçesine sonsuz teşekürler.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 17](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_17.jpg)
"Bayat" kelimesinin eski türkçedeki anlamı varlıklı, zengin veya devletli'dir. Gönlü zengin, devlet gibi sahip çıkan halkı ve tüm varlığını Türk varlıgına armağan etmiş milli mücadele kahramanlarından Yarbay Arif Beyin memleketi olmasından öte biraz ihmal edilmiş bir ilçeydi. Bayat ilçesine sonsuz teşekürler.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 18](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_18.jpg)
Aydın ve İstanbuldan yola çıkan bisikletliler atamızın yolundayız diyerek yüzlerce kilometre yolları dağları tepeleri sel gibi yel gibi aşarak büyük bir coşkuyla atamızın aşkıyla pedallara yüklenip bu gün Ankara ya geldiler kentparkta biraz dinlenip ankaralı bisikletlilerle birlikte saat 2.30 gibi ANITKABİR e doğru polis eskortluğunda yola çıktık atamıza İSTANBUL VE AYDINDAN gelen bayraklarla birlikte çelenklerde bırakıldı bir 10 Kasım daha buruk bir sevinçle kutlandı mesai günü olmasına rağmen anıtkabir yine yurdun dört bir yanından gelen milyonları ağırladı bu arada çok sevdiğim dostlarımla birlikte olmak onlarla beraber anıtkabirde ATA nın huzuruna çıkmak herşeye değer doğrusu şu an biliyorum dostlarım yoldalar ve inşallah kazasız belasız evlerine ulaşırlar
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 19](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_19.jpg)
Aydın ve İstanbuldan yola çıkan bisikletliler atamızın yolundayız diyerek yüzlerce kilometre yolları dağları tepeleri sel gibi yel gibi aşarak büyük bir coşkuyla atamızın aşkıyla pedallara yüklenip bu gün Ankara ya geldiler kentparkta biraz dinlenip ankaralı bisikletlilerle birlikte saat 2.30 gibi ANITKABİR e doğru polis eskortluğunda yola çıktık atamıza İSTANBUL VE AYDINDAN gelen bayraklarla birlikte çelenklerde bırakıldı bir 10 Kasım daha buruk bir sevinçle kutlandı mesai günü olmasına rağmen anıtkabir yine yurdun dört bir yanından gelen milyonları ağırladı bu arada çok sevdiğim dostlarımla birlikte olmak onlarla beraber anıtkabirde ATA nın huzuruna çıkmak herşeye değer doğrusu şu an biliyorum dostlarım yoldalar ve inşallah kazasız belasız evlerine ulaşırlar
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 20](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_20.jpg)
Çiçekçiler derneğinin her yıl hediye olarak yaptığı kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan Türk bayrağı ve Atatürk resimli çiçek tablo.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 21](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_21.jpg)
Aydın ve İstanbuldan yola çıkan bisikletliler atamızın yolundayız diyerek yüzlerce kilometre yolları dağları tepeleri sel gibi yel gibi aşarak büyük bir coşkuyla atamızın aşkıyla pedallara yüklenip bu gün Ankara ya geldiler kentparkta biraz dinlenip ankaralı bisikletlilerle birlikte saat 2.30 gibi ANITKABİR e doğru polis eskortluğunda yola çıktık atamıza İSTANBUL VE AYDINDAN gelen bayraklarla birlikte çelenklerde bırakıldı bir 10 Kasım daha buruk bir sevinçle kutlandı mesai günü olmasına rağmen anıtkabir yine yurdun dört bir yanından gelen milyonları ağırladı bu arada çok sevdiğim dostlarımla birlikte olmak onlarla beraber anıtkabirde ATA nın huzuruna çıkmak herşeye değer doğrusu şu an biliyorum dostlarım yoldalar ve inşallah kazasız belasız evlerine ulaşırlar
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 22](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_22.jpg)
Aydın ve İstanbuldan yola çıkan bisikletliler atamızın yolundayız diyerek yüzlerce kilometre yolları dağları tepeleri sel gibi yel gibi aşarak büyük bir coşkuyla atamızın aşkıyla pedallara yüklenip bu gün Ankara ya geldiler kentparkta biraz dinlenip ankaralı bisikletlilerle birlikte saat 2.30 gibi ANITKABİR e doğru polis eskortluğunda yola çıktık atamıza İSTANBUL VE AYDINDAN gelen bayraklarla birlikte çelenklerde bırakıldı bir 10 Kasım daha buruk bir sevinçle kutlandı mesai günü olmasına rağmen anıtkabir yine yurdun dört bir yanından gelen milyonları ağırladı bu arada çok sevdiğim dostlarımla birlikte olmak onlarla beraber anıtkabirde ATA nın huzuruna çıkmak herşeye değer doğrusu şu an biliyorum dostlarım yoldalar ve inşallah kazasız belasız evlerine ulaşırlar
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 23](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_23.jpg)
10 Kasım günü Atamızın huzuruna kavuşmak için 6 Kasım gününden itibaren Aydın'dan Ankara'ya 12 Cumhuriyet yürekli arkadaşımızla 630 km bisikletlerimizle pedalladık..
Çok mutluyum..; Atam iyi ki varsın. Seni çok seviyoruz. Bu ülke sen ve senin kader arkadaşlarınla hayat buldu.. Sizlere minnettarız. Cumhuriyet'i yaşamak ve yaşatmak, bu toprakları korumak bizlerinde yegane görevi olacaktır.. Atam İzindeyiz.. Yücel SEVİNÇ Sökemizi temsilen Anıtkabir'de.
![ATAM YOLUNDAYIZ SEN ÇOK YAŞA 24](https://cdn.gazetegercek.net/gallery/23_24.jpg)
10 KASIM 09:05 geçe hersey durdu.. Pedallar basmadı, tekerlekler dönmedi.. Nefes alamadık içimiz düğümlendi..