AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “KURTULUŞ MÜCADELESİNDE AYDIN”  TEMALI YARIŞMA DÜZENLİYOR

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “KURTULUŞ MÜCADELESİNDE AYDIN” TEMALI YARIŞMA DÜZENLİYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele ateşinin yakıldığı yer olan Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında, kurtuluş mücadelesi ve ruhunun devam ettirilerek gelecek kuşaklara aktarılması için yarışma düzenliyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele ateşinin yakıldığı yer olan Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında, kurtuluş mücadelesi ve ruhunun devam ettirilerek gelecek kuşaklara aktarılması için; Aydın’daki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Kurtuluş Mücadelesinde Aydın” temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyor.

Efelerin destansı mücadelesinin yansıtılacağı yaratıcı eserler çıkacağına inandığını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınlı tüm çocukları yarışmaya katılmaya davet etti.

“Elektrikli scooter, tablet bilgisayar, bisiklet ve akıllı saat”
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri kategorilerine göre verilecek. Bu kapsamda; anaokulu ve ilkokul öğrencileri resim, ortaokul öğrencileri resim-şiir ve lise öğrencileri ise resim-şiir-kompozisyon dallarında verecekleri eserlerle yarışmaya katılım sağlayabilecek.

Anaokulu öğrencilerine aldıkları dereceye göre; akıllı saat ile zeka beceri oyunları ödül olarak verilecek ve tüm katılımcılara malzemeli resim çantası hediye edilecek. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin kategorisinde de yarışmacının aldığı dereceye göre; tablet bilgisayar, bisiklet ve akıllı saat ödülleri verilecek. Lise öğrencilerinde de yarışmacının aldığı dereceye göre elektrikli scooter, tablet bilgisayar ve akıllı saat ödülleri verilecek.

Son başvuru 2 Eylül 2022
Katılımcılar, eserlerini 2 Eylül 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar, Kurtuluş Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:80 Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Efeler/AYDIN adresine kargoyla ya da elden teslim edecekler.
Yarışma hakkında detaylı bilgiye 444 40 09 ve www.aydin.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.