BAŞKAN GÜNEL: KUŞADASI ALTERNATİF TURİZMİN MERKEZİ OLACAK

BAŞKAN GÜNEL: KUŞADASI ALTERNATİF TURİZMİN MERKEZİ OLACAK

Başkan Ömer Günel, yeni döneminde çalışmalarını turizmi 12 aya yayma hedefine yoğunlaştıracak.

5 yıllık görev süresi boyunca kentin çok yönlü olarak gelişimi için farklı alanlarda yaşama geçirdiği özgün projelerle dikkat çeken Başkan Ömer Günel, yeni döneminde çalışmalarını turizmi 12 aya yayma hedefine yoğunlaştıracak. Kuşadası’nın alternatif turizm potansiyelini kent sakinleri için katma değere dönüştürmek üzere yeni projeler geliştiren Başkan Ömer Günel “Kuşadası 12 ay yaşayan bir kent olacak” dedi.

Turizm alanında yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek çağa uygun yatırımlara öncülük eden Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, pandemi sonrası ortaya çıkan yeni turizm anlayışı doğrultusunda yaşama geçirdiği Ada Camping ve Kampinova projelerinin ardından kenti alternatif turizm alanında yeni projelerle buluşturmaya hazırlanıyor.

SAĞLIK TURİZMİ İÇİN İDEAL BİR KENT OLACAK

Kuşadası’nın sahip olduğu jeotermal kaynakları sağlık turizmi alanında daha etkin ve verimli bir biçimde kullanmak amacıyla çalışmalarını yoğunlaştıracak olan Başkan Ömer Günel’in yeni dönem projeleri arasında “Kuşadası’nı termal kaynakları, modern sağlık tesisleri ve benzersiz turistik cazibesiyle sağlık turizmi için ideal bir kent haline getirme” hedefi de bulunuyor. Bu kapsamda hâlihazırda Davutlar Mahallesi’nde bulunan iki adet jeotermal kuyudan, döşenen 4 kilometrelik sıcak su isale hattı ile 5 turistik tesise termal su ulaştıran Kuşadası Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını hızlandıracak.

PANİONİON SPOR OYUNLARI FESTİVALİ DÜZENLENECEK

Kent geneline kazandırdığı yeni tesisler ve alanlar ile sporu tüm kente yayan Başkan Ömer Günel, önümüzdeki dönem için ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ağırlık vererek kenti spor turizmi alanında güçlendirecek. Başkan Ömer Günel, düzenleyeceği Panionion Spor Oyunları Festivali ile de gençleri spora özendirmenin yanında kentin tanıtımına katkı sunacak.

ADAGÖL’E AMATÖR TEKNE BARINAĞI GELİYOR

Pandeminin ardından doğa ile iç içe hobi ve etkinliklerin ön plana çıkmaya başlaması ile birlikte açık hava aktivite alanlarına yönelik talebin artmasının ardından kente kazandırdığı parkları ve yeşil alanları buna göre tasarlayan Başkan Ömer Günel, kentin doğal güzelliği ile ön plana çıkan mesire alanı Adagöl’e amatör tekne barınağı kazandıracak. Proje ile Adagöl’ün doğal yapısını bozmadan yüzer iskeleler yöntemiyle amatör balıkçılık ve denizcilik faaliyetlerinde kullanılan tekneler için barınak ve çekek alanı yapılacak.

YENİ MESİRE ALANLARI

Başkan Ömer Günel, bunların yanında kente yeni mesire alanları da kazandıracak. Bu kapsamda Kuşadası’nın en güzel manzaralarından birisine sahip Kese Dağı’nda Atatürk heykelinin bulunduğu alan yenilenerek bölgeye mesire, sosyal tesis alanları ve seyir terasları yapılacak. Türkiye’nin en önemli milli parklarından olan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nın doğal bitki örtüsüne sahip Güzelçamlı Muhtarlar Parkı da sosyal donatı alanlarına sahip bir mesire alanı olarak düzenlenerek kullanıma açılaca

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.