BAŞKAN ÖMER GÜNEL: ‘ALTIN GÜVERCİN TÜRKİYE’DE POP MÜZİĞİN MARKA VE OTORİTE FİLTRESİDİR’

BAŞKAN ÖMER GÜNEL: ‘ALTIN GÜVERCİN TÜRKİYE’DE POP MÜZİĞİN MARKA VE OTORİTE FİLTRESİDİR’

Başkan Ömer Günel, İzmir ve İstanbul’daki ulusal basın temsilcileriyle Kuşadası’nda bir araya geldi.

Başkan Ömer Günel, İzmir ve İstanbul’daki ulusal basın temsilcileriyle Kuşadası’nda bir araya geldi. Gazetecilere kentte yaşama geçirdikleri kültür ve sanat alanındaki projelerle ilgili bilgi veren Başkan Ömer Günel, “Altın Güvercin Beste Yarışması, Türkiye’de pop müziğin marka ve otorite filtresidir” dedi.

İzmir ve İstanbul’da ulusal gazete, televizyon kanalı, internet sitesi ve ulusal radyolarda görev yapan basın mensupları Başkan Ömer Günel ile sabah kahvaltısında buluştu. Kuşadası’ndaki Pine Bay Otel’de düzenlenen kahvaltıya Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) Başkanı Levent Köylü, Belediye Meclis Üyesi Tibet Özer, televizyon programcısı ve aynı zamanda 25. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın sunacak olan Okan Bayülgen, televizyoncu ve gezgin Ayhan Sicimoğlu ile prodüktör ve Altın Güvercin Beste Yarışması Koordinatörü Ali Rıza Türker de katıldı. Gazetecilere Kuşadası’nda gerçekleştirdikleri kültür ve sanat faaliyetleri hakkında detaylı bilgi veren Başkan Ömer Günel, ardından gelen soruları yanıtladı.

“MİSYONUNU DOĞRU TANIMLAMAMIZ GEREKİYOR”

Altın Güvercin Beste Yarışması’nı uluslararası alanda düzenlemeyi çok istediklerini belirten Başkan Ömer Günel, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu bize bu konuda çok destek veriyor. Bunun için ilk olarak Altın Güvercin’in yerelde daha güçlü olması ve ayaklarının yere sağlam basması gerekiyor. Yarışmayı önce Akdeniz çanağında düzenleyip, ilerisine sonra bakmayı düşünüyoruz. Altın Güvercin’in misyonunun ne olduğunu doğru tanımlamamız gerekli” dedi.

“KALİTE VE GÜVENİLİRLİĞİNİ HALA KORUYOR”

Dijitalleşen dünyayla birlikte müzik piyasasının giderek canlandığını ifade eden Başkan Ömer Günel, “Artık besteci ya da sanatçı müzik dünyasıyla çok rahat buluşabiliyor. Örneğin Youtube’a bir video yükleyerek eserini duyurabiliyor. Bu bağlamda Altın Güvercin’in başka özelliğinin olması lazım. Bugün dijital dünyada çok fazla bilgi kirliliği var. Türkiye’de bütün sektörlerin bir filtreden geçiyor olması lazım. Çünkü kaliteyi tamamıyla kaybetmiş durumdayız. Ancak Altın Güvercin kalitesini ve güvenilirliğini hala koruyor. Altın Güvercin, Türkiye’de pop müziğin marka ve otorite filtresidir. Bu nedenle Altın Güvercin’in marka değerini korumaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“KENT MOBİLYALARINI BİLE MÜZİKLE DONATTIK”

Başkan Ömer Günel, Kuşadası’nın turizm kenti olması nedeniyle kültür ve sanat faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirtti. Kuşadası’nı müzikle anılan bir kent haline getirmek istediklerine dikkat çeken Başkan Ömer Günel, “Kent mobilyalarını bile müzikle donattık. Üzerinde müzikle ilgili sembollerin olduğu çitler üreterek sokaklarımıza döşüyoruz. Ayrıca Kadınlar Denizi Mahallesi’nde Altın Güvercin Parkı inşa edeceğiz. İçerisinde müzik temalı heykeller olacak. Bu seneki heykel sempozyumumuzun da teması müzikle ilgili olacak. Müziğin en büyük avantajı evrensel bir dile sahip olması. Herkes kendini müzikle ifade etmekte çok özgür ve rahat. Kuşadası’nda gerçekleştirmeye çalıştığımız kültürel dönüşümün meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladık” dedi.

Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşecek olan 25. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın final gecesi bugün saat 21.00’de finalistlerin büyük jüri karşısında canlı performanslarını sergilemeleriyle başlayacak. Jüri tarafından yapılan değerlendirmeye dijital oylamanın sonuçlarının da eklenmesiyle dereceye giren besteler ve beste sahipleri belirlenecek. Daha sonra ödül töreni gerçekleştirilecek. Ödül töreninde yarışmanın onur konuğu olan pop müzik sanatçısı Fatih Erkoç’a KUSAV Onur Ödülü takdim edilecek. Büyük final gecesi ünlü pop müzik sanatçısı Sertab Erener konseri ile sona erecek. Final gecesi bir NR1 Türk TV, Tele 1 ve Number 1 Türk FM’den canlı olarak yayınlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.