ÇERÇİOĞLU’NDAN VEFA ÖRNEĞİ

ÇERÇİOĞLU’NDAN VEFA ÖRNEĞİ

Geçtiğimiz Nisan ayında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Söke Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Metin Mutafoğlu'nun ismi Söke’de yaşatılacak.

Gerçek Gazetesi/Durmuş Tuna

İki dönem MHP Söke İlçe Başkanlığı görevinde de bulunan Mutafoğlu'nun ölümü Söke'de büyük üzüntü yaratmıştı. 59 yaşında ve iki çocuk sahibi olan Metin Mutafoğlu için vefa örneği sergilendi.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun onay verdiği sokak ismi değişikliği Söke Belediye Meclisi’nde kabul edildi ve esnaf odalarının bulunduğu Atalay Sokak ismi Metin Mutafoğlu Sokak olarak değiştirildi.

OĞULCAN MUTAFOĞLU: “ÖZLEM BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM ONURLANDIK VE GURURLANDIK”

Söke'nin çok sevilen simalarından olan Metin Mutafoğlu'nun isminin sokak ismi olarak verilmesinin Söke Belediye Meclisi’nde kabul görmesi oğlu Oğulcan Mutafoğlu'nu duygulandırdı. Başta Özlem Çerçioğlu olmak üzere Söke Belediye Meclisi Üyelerine teşekkür eden Oğulcan Mutafoğlu, "Ailemiz için çok önemli bir vefa göstergesi oldu. Özlem Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Meclisimize çok teşekkür ediyorum. Babamın isminin bir sokağa verilmesini gündeme getiren ve sonuçlanmasını sağlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli'ye annem ve kardeşim adına da çok teşekkür ederim. Fatih abi babamın 40 lokmasına katıldığında böyle bir konudan bahsetti. Allah razı olsun. Karar mecliste bugün onaylandı ve esnaf odalarının bulunduğu sokağa babamın isminin verilmesi kararlaştırıldı. Bende mecliste bu tarihi anı izledim. Bu karar bizi çok onurlandırdı. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

SÖKE BAKKALLAR VE BAYİLER ODASI BAŞKANI COŞKUN GÜLTEKİN:“ METİN MUTAFOĞLU BAŞKANIMIZ SÖKE’MİZİN ÇOK BÜYÜK BİR DEĞERİYDİ”

Söke Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Coşkun Gültekin de
Söke’de herkes tarafından sevilen Metin Mutafoğlu’nun isminin esnaf odalarının bulunduğu sokağa verilmesinin kendileri içinde çok anlamlı olduğunu belirerek, “Metin Mutafoğlu başkanımız Söke’mizin çok büyük bir değeriydi, taraflı tarafsız, partili partisiz herkesin sevdiği takdir ettiği bir kişilikti. Onun koltuğuna vekalet etmekten de onur duyuyorum. Metin Başkanımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün esnaf odalarımızın bulunduğu sokağa Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Metin Mutafoğlu ismi verildi, çok mutluyuz, çok onurluyuz, çok gururluyuz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na göstermiş olduğu vefa örneğinden dolayı tüm esnaflar adına, tüm Sökeliler adına, aile adına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne böyle bir karar aldıklarından dolayı da teşekkür ediyorum. Söke’mizin evladı Fatih Akkentli kardeşimize bu sürecin başlamasına, sürdürülmesine vesile olduğu, takip ettiği için ayrıca Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’yla görüşüp, meclise taşınmasında göstermiş olduğu çabalardan dolayı teşekkür ediyorum. Fatih Akkentli bizim evladımızdır Söke’nin değeridir, ülkenin değerlerine vefa gösteren bir kardeşimizdir, kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum. “

SÖKE ÇARŞI ESNAFI MURAT KILIÇOĞLU: “ ÖZLEM BAŞKANIMIZ, METİN ABİMİZİ SEVENLERİN KALBİNİ FETHETTİ”

Merhum Metin Mutafoğlu’na ve ailesine çok yakın isimlerden birisi olan Söke Çarşısının sevilen esnafı Murat Kılıçoğlu da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun göstermiş olduğu vefanın tüm Mutafoğlu sevenlerinin gönlünü fethettiğini belirterek” Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, hizmetin, vefanın, sevginin siyaseti olmayacağını bir kez daha gösterdi. Biz Özlem Başkanımızın ne kadar vefalı olduğunu ne kadar çalışkan olduğunu Söke’ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı zaten biliyorduk ancak bugün Özlem Çerçioğlu’nun talimat ve direktifleriyle Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Metin Mutafoğlu isminin esnaf odalarının bulunduğu sokağa verilmesi vefayı bilmeyenlere vefadan anlamayanlara, siyaseti kişisel hırs uğruna yapanlara ders olsun. Memleketimizin çocuğu Aydın Büyükşehir Belediye Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli abimize de bu sürecin başlamasında, oluşmasında, meclise taşınmasındaki emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Memlekete hizmet böyle olur, siyaset böyle olur, kökenine, değerlerine vefa gösteren her zaman kazanır. Allah razı olsun Metin Mutafoğlu abimizin ismi Söke‘de esnaf odalarının bulunduğu sokakta yaşamaya devam edecek. Binlerce kez Özlem Başkanımıza teşekkür ediyoruz”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.