CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz: “Cumhuriyetimizi İlelebet Yaşatacağız”

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz: “Cumhuriyetimizi İlelebet Yaşatacağız”

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Evrim Karakoz, yayınladığı mesajla Cumhuriyetin 100. yılını ve Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Evrim Karakoz, yayınladığı mesajla Cumhuriyetin 100. yılını ve Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Karakoz, “Öncelikle bu vatanı ve bu bayramı bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve kurtuluş mücadelemizin tüm milli kahramanlarına şükran, minnet ve saygılarımı sunuyorum. Cumhuriyet’imizin 100. yaşını ve en büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramı’mızı milletimizle birlikte büyük bir coşku ile kutluyoruz” dedi.

Cumhuriyet, Kimsesizlerin Kimsesi Olmak Demektir

CHP’li Evrim Karakoz Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında; “Cumhuriyet; dil, din, ırk, mezhep, inanç, cinsiyet farkı gözetilmeden insanın özgürleşmesidir. Cumhuriyet; bağımsızlıktır, özgürlüktür, demokrasidir. Cumhuriyet; bilimdir, akılcılıktır. Cumhuriyet; ülkenin ve bireylerin geleceğini güvence altına almaktır. Cumhuriyet; halk iradesidir. Cumhuriyet; toplumun değer yargılarıdır. Cumhuriyet; uygarlaşmadır, çağdaşlaşmadır. Cumhuriyet; çağdaş hukuktur. Cumhuriyet; kültürdür, ahlaki değerlerdir, toplumu yüceltmektir. Cumhuriyet; kimsesizlerin kimsesi olmak demektir” diyerek Cumhuriyet’in anlamına ve önemine vurgu yaptı.

Bir Asırlık Cumhuriyet İlelebet Yaşayacaktır

“Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun silah arkadaşlarına verilmiş sözleri ve minnet borçları olduğunu hatırlatan CHP’li Karakoz; “Cumhuriyet Halk Partililer olarak halkımızla yan yana, omuz omuza Cumhuriyetimizi ve Cumhuriyetin kazanımlarını koruyup savunacağız ve daha ileriye götüreceğiz. Hangi koşulda olursa olsun Türkiye Cumhuriyet’i ilelebet yaşayacaktır. Cumhuriyetin 100. yaşını gururla kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.