CHP’Lİ BÜLBÜL: GAZİLER ARASINDAKİ FARKLILIKLAR GİDERİLMELİ

CHP’Lİ BÜLBÜL: GAZİLER ARASINDAKİ FARKLILIKLAR GİDERİLMELİ

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, gazilerin ve şehit ailelerin yaşadığı sorunları Meclis’e taşıdı. CHP’li Bülbül, “Bizim iktidarımızda tüm ayrımcılıklar kalkacak gazilerimiz ve şehit ailelerimiz gereken desteği alacak” dedi

Meclis Genel Kurulunda konuşma yapan CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül gazilerin ve şehit ailelerin yaşadığı sorunları dile getirerek AKP iktidarına sert sözlerle yüklendi.
CHP’li Bülbül’ün açıklaması şöyle:
Tüm uyarılarımıza rağmen, AKP iktidarı ayrıştırmacı politikalarını şehit ve gazilerimizde de uygulamaya devam ediyor.
Kore gazimiz var, Kıbrıs gazimiz var, malul sayılmayan gazilerimiz var, terör gazimiz var, 15 Temmuz gazimiz var. Hepsi gazi ama her biri farklı statüye tabi…
Şehit yakınları ve gaziler arasında var olan farklılıkların giderilmesi, Bununla ilgili bir yasal düzenlemenin yapılması gerekiyor. Malul sayılmayan gazilerimize gazilik beratı ve onuru verilmelidir ve şeref aylıkları bağlanmalıdır.
Anayasanın 10. maddesi hem de 61. maddesi çok açık şekilde Şehit ve gazileri korunmalı ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlar diyor. Ama siz ne gazilerimize ne de şehit ailelerimize değer ve destek vermiyorsunuz.
Bizim iktidarımızda tüm ayrımcılıklar kalkacak gazilerimiz ve şehit ailelerimiz gereken desteği alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.