CHPLİ MERSİN: VEKİLLİK BİTMEDEN CHECK UP YAPTIR

CHPLİ MERSİN: VEKİLLİK BİTMEDEN CHECK UP YAPTIR

CHP Efeler ilçe başkanı Polat Bora Mersin yazılı açıklamasında AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'a "vekillik bitmeden check up yaptır" dedi.

CHP Efeler ilçe başkanı Polat Bora Mersin'in yazılı açıklaması şöyle:

İlimizin en hesabı kitabı birbirine uyduramayan vekili Mustafa Savaş, bakıyoruz yine kendisine bir yerel medya mensubu bulmuş; hayal dünyasının yansımalarına sorularla vücut bulduracağım diye uğraşıyor.

Daha evvel onlarca kez kamuoyuna açıkça bilgi verilmesine, doğru bilgi apaçık ortaya serilmesine, konunun Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın onay verdiği bir hususu aylarca bekletip Tarım Bakanlığı’nın onay vermemesinden ibaret olduğu anlaşılmasına rağmen, kendi hükümetlerinin beceriksizliğini örteceğim diye; kendi yazıyor, kendi oynuyor.

Aydın’a bir devlet hastanesi yapmaya uğraşıyorlar, bunlar yapacağız diye çırpınırken, kendi sebep oldukları ekonomik krizle maliyetin altında boğuldular, ortada kuru beton yarım yamalak bir binayla kaldılar. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden altyapı istediler. Büyükşehir hay hay dedi, sonra ilin kurumları oturdu ortak akılla bir yol haritası belirledi. Bakın ortak akılla diyorum. Sonra valilik, çevre şehircilik onayları derken, birde bakıldı ki; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kararını, imzasını; nasıl oldu, nasıl gizli bir el girdiyse Tarım Bakanı onaylamadı. Yatırımı durduracağız diye uğraştılar. Dedik ki “tamam kardeşim madem büyükşehrin yapmasından bu kadar rahatsızsınız, madem özellikle mağlubiyetler prensi vekilimiz artık hasedinden kurdeşenler döküyor, siz yapın!” Yok!

Ona da yok… Neden çünkü kabiliyet yok. Çünkü iş yapma aklı da niyeti de yok. Varsa yoksa dedikodu, varsa yoksa iftira.

Gençlik kolları başkanımız bu Mustafa Savaş’a sordu, “o bölge ile ilgili ipe sapa gelmez iddialarda bulunuyorsun, haydi açıkla! Açıklayamazsan seni müfteri ilan eder bu memleket bak uyarıyorum” dedi. Dut küfesine dönmüş bülbüle döndü.

Şimdi bakıyoruz, bu kez yine demagojiler Bay Mustafa’dan, yine masallar. Çok merak ediyorsan, ara tapu müdürünü sor kardeşim kimin neyi var burada diye, imarı ne diye. Onaylayan, hazırlık sürecinde olan senin il müdürlüklerin değil mi?

Bak Mustafa Savaş, bu çarşıda senin alıcın da bakıcın da kalmadı artık, milletin derdi batırdığınız ekonomi, uçuruma yuvarladığınız memleket, siz ayağınıza taş değse Özlem Çerçioğlu’ndan biliyorsunuz.

Millet artık size “Hay Özlem Çerçioğlu kadar başınıza taş düşsün” diyecek. Sizinki nasıl bir yenilgi psikozu vallahi pes!

Bak Mustafa Savaş milletin karnı aç. Eti geçtim taze fasulye alamıyorlar. Nazilli’de bir vatandaşımız sormuştu kaç lira diye sana öğrendin mi? Ekmek alacak para yok millette.

Sana tavsiyem; hazır bütün sağlık harcamalarını meclise ödetiyorken, tam teşekküllü bir check up dan geç. Maazallah vekillik bak bitiyor, sonra milletin sağlık sisteminden ne çektiğini acı acı anlarsın benden söylemesi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.