EKİZ, "BİZİ MİLLETİMİZLE BAŞ BAŞA BIRAKIN"

EKİZ, "BİZİ MİLLETİMİZLE BAŞ BAŞA BIRAKIN"

CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ekiz açıklamasında; "bizi milletimizle baş başa bırakın" dedi

CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz'in "bizi milletimizle baş başa bırakın" dediği yazılı basın açıklaması şöyle:

Çok ama çok çetin geçen bir kıştan sonra, belki de son 20 yılın en çetin yazına girmek üzereyiz. Orta yaşın bir hayli üzerindeki büyüklerimiz dahi ne yazık ki; “ben paramızın böyle pul olduğu, böyle kriz görmedim” diyorlar.

Biz doları, euroyu tutarız deyip birilerinin paralarını bankaya yatırttılar, kuru falan yerinde tutamadıkları gibi, şimdiden, sizin benim cebimizden 88 milyar lira birilerine bonus parası çıktı bile. Beceriksizliğin ete kemiğe bürünmüş hali AKP, işte böyle “yönetiyor” ülkemizi.

Peki, genel iktidar böyle de yerel farklı mı? Artık bunların vekilini geçtim bürokratları da siyasi talimatlarla geçiriyor vaktini.

Bakın 2 gün önce bu ilin İl Kültür Müdürü Aydın Büyükşehir Belediyemiz hakkında ipe sapa gelmez, bomboş ama buram buram siyaset kokan bir paylaşım yapıyor.

Adam, seni siyaset yapasın diye mi oturttular oraya? Vali bey; bu konularda mevzuat ne diyor? Siz ne diyorsunuz? Yoksa sizin demi diyecek bir şeyiniz yok? Üstelik ben işin daha vahimini size söyleyeyim, bu aymazlığı kendi sosyal medyasında yaptığı yetmezmiş gibi, babasının malı gibi İl Kültür Müdürlüğü’nün kurumsal hesabından da paylaşıyor!

Sayın Valim, buna da mı diyecek bir şeyiniz yok. Kurumsal hesaplardan bürokratın siyaset yapmasını serbest bıraktıysanız herkes bilsin, öyle meydanda kendi kendine peşrev yapmasın bu arkadaş, bakalım neler oluyor. Öyle tarihi su yolunda fotoğraf çektirmeye benzemez bu işler, anladın sen beni.

Biz siyasetçilerin muhatabı siyaset yapanlar olmalıdır. Şunun şurasında bakın bu AKP’nin gidişine 1 yıl kaldı, giderayak tadımız kaçmasın.

Bizim derdimiz millet, bizim derdimiz AKP’nin 3-30’a muhtaç ettiği çiftçimiz, tenceresi et görmeyeli yıllar olmuş ev hanımımız, çocuğa bırakın tostu okula yollarken bir simit parası veremeyen çalışanımız.

Siz gidin öte tarafta oynayın Mustafa abiniz misafirhanede bakın, gidin girin dizinin dibine, derdiniz her ne olmaksa ona söyleyin, bizi milletimizle baş başa bırakın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.