GEKA’NIN 2024 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI VE BÜTÇESİ KARARA BAĞLANDI

GEKA’NIN 2024 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI VE BÜTÇESİ KARARA BAĞLANDI

Güney Ege Kalkınma Ajansının 158’inci Yönetim Kurulu Toplantısı 3 Ekim 2023 tarihinde GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aydın Valisi Yakup Canpolat’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Güney Ege Kalkınma Ajansının 158’inci Yönetim Kurulu Toplantısı 3 Ekim 2023 tarihinde GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aydın Valisi Yakup Canpolat’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Muğla Valisi İdris Akbıyık, Aydın Sanayi Odası Başkanı Gökhan Maraş, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ve Ajans yetkilileri katıldı.

Aydın’da Merhum Başbakan Adnan Menderes’in anısına kurulan müzede gerçekleştirilen toplantıda Vali Canpolat, “10 Ağustos 2023 tarihli 32275 sayılı kararname ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tevdi ettiği görevlendirmeyle aralarında şahsımın da bulunduğu Aydın, Denizli ve Muğla illerimize atanan Valilerimiz görevlerine başlamışlardır. Bu vesileyle, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun ve Muğla Valisi İdris Akbayık’a yeni görevlerinde başarılar dilerim. Ayrıca, ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle görev yerleri değişen geçmiş dönem Aydın Valimiz ve GEKA Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Aksoy’a, Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e ve Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya Bölgemize yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eder, yeni görevlerinin ülkemiz ve kendileri için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Toplantıda öncelikle Ajansın 2023 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalara istinaden faaliyet raporları Yönetim Kuruluna sunularak gözden geçirildi. Ayrıca, Ajansın 2024-2026 yılları arasında uygulayacağı sonuç odaklı programları sunularak bu kapsamda hayata geçirilecek faaliyetler değerlendirildi. Özellikle, Ajansın 2024-2026 yılları arasında Güney Ege Bölgesi’nde “Eko-turizmde Yeni Destinasyonlar”, “Üretici Örgütlerinin Güçlendirilmesi” ve “İmalat Sanayide Yeşil ve Dijital Dönüşüm” başlıkları adı altında uygulayacağı sonuç odaklı programlar ve bu kapsamda yapılacak çalışmalar Yönetim Kurulu üyeleri tarafından detaylı olarak incelendi.

Toplantıda son olarak Yönetim Kurulu üyeleri, Ajansın 2024 yılı Çalışma Programı ve bütçesini görüşerek karara bağladılar.

Aydın Valisi Canpolat, Yönetim Kurulu üyelerine toplantıya katılımları ve katkıları için teşekkür ederek, toplantıda alınan kararların hayırlı olmasını diledi ve toplantıyı sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.