İSTASYON KUŞADASI ÖĞRENCİLERİ DİJİTAL DÜNYAYA HAZIRLIYOR

İSTASYON KUŞADASI ÖĞRENCİLERİ DİJİTAL DÜNYAYA HAZIRLIYOR

Kuşadası Belediyesi tarafından Habitat Derneği ve Facebook iş birliğinde ileri teknoloji ve girişimcilik eğitimleri vermek amacıyla açılan İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’nde atölye çalışmaları devam ediyor.

Kuşadası Belediyesi tarafından Habitat Derneği ve Facebook iş birliğinde ileri teknoloji ve girişimcilik eğitimleri vermek amacıyla açılan İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’nde atölye çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda merkezin son konukları Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Umurlu Mahallesi’nden gelen ortaokul öğrencileri oldu.

Kuşadası Belediyesi tarafından tahsis edilen servis aracı ile Umurlu Mahallesi’nden Kuşadası’na gelen öğrenciler, İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’nde ilk olarak Stratch eğitimine katıldı. Çalışmada, merkezin gönüllü eğitmeni Deniz Çetinkaya tarafından öğrencilere yaratıcı düşünme becerileri ile algoritma ve kodlamanın temel ilkeleri anlatıldı. Dijital Macera atölyesinde ise öğrenciler, proje yöneticisi Burcu Kanbal ve uzman eğitmenler eşliğinde önce dört kişilik gruplara ayrıldı. Ardından oyun kartlarından çıkan semboller ile dijital dünyada nasıl güvenli bir şekilde hareket edebileceklerini öğrendi. Öğrenciler son bölümde ise VR atölyesine katılıp, sanal gerçeklik deneyimi yaşadı.

GENÇLERİN UFKUNU AÇIYOR

İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi, gençlerin gelişen internet dünyası ve buna bağlı olarak ortaya çıkan mesleklere kolay uyum sağlayabilmesi amacıyla halka açık ve ücretsiz şekilde sunduğu eğitim ve atölyeler ile gençlerin ufkunu açıyor. Dijital dünyanın getirilerine karşı öğrencileri bilinçlendiren İstasyon Kuşadası, rahat ve konforlu çalışma ortamı ile de beğeni topluyor. Sınırlı sayıda katılım sağlanan etkinlik ve atölyelerle ilgili tüm bilgilere İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’nin resmi internet sitesi olan ‘kusadasiistasyon.org’ üzerinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.