KARAKOZ: “ÖĞRETMENLERİMİZE HAK ETTİKLERİ DEĞER VERİLMELİ”

KARAKOZ: “ÖĞRETMENLERİMİZE HAK ETTİKLERİ DEĞER VERİLMELİ”

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Evrim Karakoz 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında, “Öğretmenlerimizin atanamama sorununun ortadan kalktığı, mesleklerinin onuruna yakışır bir ücretle çalıştıkları; öğretmensiz okulun, okulsuz mahallenin ve köyün kalmadığı bir Türkiye’yi inşa etmek için mücadelemize devam ediyoruz. Atatürk ilkelerine bağlı, laik ve çağdaş bir nesil yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şunları söyledi:

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” ve “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözleriyle öğretmenlik mesleğinin ve öğretmenlerin yüklendiği sorumlulukların ne denli önemli olduğunu vurgulamıştır. Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması, kalkınması ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması ancak öğretmenlerimizin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ile mümkün olacaktır.

“HEM ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR HEM DE ATAMA BEKLEYEN YÜZ BİNLER”

Ülkemizde 600 bin dolaylarında atanmayı bekleyen öğretmenimiz varken, diğer taraftan öğretmen açığı konusu gündeme gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Sayıştay Raporlarında 100 binin üzerinde öğretmen açığı olduğuna dikkat çekilmesine rağmen, AKP hükümeti yıllardır yeterli sayıda öğretmen ataması yapmayarak çocuklarımızı eğitimsizliğe, öğretmenlerimizi de işsizliğe mahkum etmiştir.

“CUMHURİYET’İN 100. YILINDA 100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALI”

Cumhuriyet’imizin 100. yılında 100 bin öğretmen ataması yapılmalı, öğretmen açığı hızlıca kapatılmalıdır. Köy okulları yeniden açılmalı, taşımalı eğitim garabetine son verilmelidir. Öğretmenlerimizin özlük hakları iyileştirilmeli ve maaşları yoksulluk sınırının altında kalmamalıdır. Ücretli öğretmen, sözleşmeli öğretmen gibi ayrımlar ortadan kaldırılarak tüm öğretmenlerimize kadro verilmelidir. Öğretmen atamalarında mülakat kaldırılmalıdır. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimize birer maaş ikramiye verilmelidir.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere bugün hayatta olmayan tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Atatürk ilkelerine bağlı, laik ve çağdaş bir nesil yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.