KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ İLE ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYOR

KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ İLE ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYOR

Başkan Ömer Günel döneminde sosyal yardımlarını 3 kat artıran Kuşadası Belediyesi, kentte yaşayan çocuk ve gençlerin sağlıklı gelişimleri için projeler geliştirmeyi sürdürüyor.

Başkan Ömer Günel döneminde sosyal yardımlarını 3 kat artıran Kuşadası Belediyesi, kentte yaşayan çocuk ve gençlerin sağlıklı gelişimleri için projeler geliştirmeyi sürdürüyor. Hemşehrilerinin ekonomik krizden etkilenmemesi için tüm imkânlarını seferber eden Kuşadası Belediyesi, sunduğu ayni ve nakdi yardımların yanı sıra çocuk ve gençler için yaşama geçirdiği beslenme desteği projeleri ile de kent sakinlerinin yüzünü güldürüyor.

Kuşadası Belediyesi, artan enflasyon rakamları ve art arda gelen zamlar nedeniyle alım gücü giderek düşen dar gelirli ailelerin çocukları için süt ve beslenme desteğinde bulunurken, kentte öğrenim gören üniversite öğrencileri için de ücretsiz akşam yemeği uygulamasını yaşama geçiriyor.

HER ÇOCUĞA AYDA 8 LİTRE SÜT

Kuşadası Belediyesi, dar kesimli ailelerin çocuklarının sağlıklı büyüyebilmesi için Mart ayından itibaren süt desteğinde bulunmaya başladı. 'Kuşadası'nda çocuklar lıkır lıkır süt içiyor' sloganı ile başlatılan destek kapsamında Tire Süt Kooperatifi'nden temin edilen sütler, sağlıklı ve geri dönüştürülebilir 1 litrelik tetra pak ambalajlar içerisinde başvuru yapan ve tespit edilen tüm ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine ulaştırılıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2-5 yaş arası her bir çocuk için aylık 8 litre sütü imza karşılığında ailelere teslim ediyor. Ayda 1626 çocuğun yararlandığı süt desteği projesi kapsamında 11 ayda 85 bin litre süt evlere ulaştırıldı.

BESLENME ÇANTALARI KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN

Kuşadası Belediyesi, süt desteğinin ardından ihtiyaç sahibi ailelerin ilk ve ortaokulda öğrenim gören 6-14 yaş arası çocukları için başlattığı “Beslenme Saati” projesini de sürdürüyor. Gıda fiyatlarındaki yüksek artış sebebiyle öğrencilerin dengeli ve yeterli beslenme konusunda yaşadığı sıkıntıları en aza indirmek amacıyla başlatılan proje ile belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına haftanın 5 günü beslenme çantası desteği veriliyor. İçerisinde çiğ kuruyemiş, mevsim meyveleri, meyve suyu, su, süt ve sandviç ekmeğinin yer aldığı beslenme çantaları her hafta düzenli olarak belirlenen ailelere ulaştırılıyor. Proje kapsamında her ay 3082 öğrenciye toplam 193 bin 500 beslenme paketi ulaştırıldı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YEMEK İKRAMI

Kuşadası Belediyesi’ne ait Arya A.Ş’ye bağlı Gazibeğendi Tesislerinde üniversite öğrencileri için sürdürülen ücretsiz akşam yemeği uygulamasından günde ortalama 300 üniversite öğrencisi faydalanıyor. Üçüncü yılına giren uygulama kapsamında Kuşadası’nda eğitim gören üniversite öğrencileri kimlik kartlarını göstererek Gazibeğendi Tesislerinde diyetisyen denetiminde, sağlıklı ve dengeli beslenme ilkeleri doğrultusunda kendileri için özel olarak hazırlanan 4 çeşitlik akşam yemeği servisinden yararlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.