KUŞADASI’NDA YENİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN ADRESİ ADA CAMPİNG OLDU

KUŞADASI’NDA YENİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN ADRESİ ADA CAMPİNG OLDU

2021 yılından bu yana 162 bin 453 misafir ağırlayan Ada Camping, Sürdürülebilir Turizm Belgesi almaya hak kazanarak çevresel, ekonomik ve sosyal yönden sürdürülebilir bir tesis olduğunu ortaya koydu.

Kuşadası Belediyesi tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Davutlar Sevgi Plajı’nda hizmete açıldığı 2021 yılından bu yana 162 bin 453 misafir ağırlayan Ada Camping, Sürdürülebilir Turizm Belgesi almaya hak kazanarak çevresel, ekonomik ve sosyal yönden sürdürülebilir bir tesis olduğunu ortaya koydu.

Pandemi yasaklarının kısmi olarak uygulandığı 2021 turizm sezonunda Kuşadası Belediyesi tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde Davutlar Sevgi Plajı’nda hizmete açılan kamp ve karavan alanı Ada Camping, üç sezonda ağırladığı 19 bin 453’ü çocuk olmak üzere toplam 162 bin 453 konuk ile bir rekora imza attı. Covid 19 pandemisi sonrası hızlı bir değişim sürecine giren turizm trendlerini yakından takip eden Başkan Ömer Günel öncülüğünde, ‘yeni dünyanın yeni turizm anlayışı’ doğrultusunda projelendirilen Ada Camping, kamp ve karavan tutkunlarının yeni adresi oldu. 2023 yılında ‘yüksek sezon’ olarak nitelendirilen Haziran-Ağustos aylarını kapsayan 3 aylık dönem boyunca tam kapasite ile hizmet veren Ada Camping, yılın diğer aylarında da büyük talep görmeyi sürdürdü. Kent turizmine yeni bir soluk getiren 25 dönümlük alan üzerine kurulu Ada Camping, mavi ile yeşilin birleştiği, doğa ile iç içe huzurlu ortamı kadar, sahip olduğu teknolojik alt yapı ve konukları için sunduğu konfor ile de tercih nedeni oldu.

TÜM DETAYLAR DÜŞÜNÜLDÜ

Güvenli kamp yapmak için gerekli tüm detayların düşünüldüğü Ada Camping 90 standart çadır, 15 glamping çadır ve 25 karavanı aynı anda ağırlayabiliyor. Ada Camping, kampçılara kendi çadırlarında konaklama olanağı sunmasının yanı sıra çadır kiralama seçeneğine de sahip. İçerisinde bulunan beach bar, yoga ve spor alanı, çocuk oyun alanı, okuma-dinlenme-eğlence alanı restoran ve kafeterya ile farklı taleplere yanıt vermek üzere tasarlanan Ada Camping, sahip olduğu güvenlik önlemleri ile de dikkat çekiyor. Dört bir yanını çevreleyen çitler ve yerleştirilen kameralar aracılığıyla 7/24 kesintisiz güvenliğin sağlandığı Ada Camping, çocuklu ailelerin de ilk tercihi oluyor. Tüm çadır ve karavanlar için elektrik ünitesi, talep edilmesi halinde tüp, mangal, sünger yatak, yastık, mini buzdolabı, bulaşık ve çamaşır yıkama istasyonları hizmeti de sunan Ada Camping, yeterli sayıdaki WC ve duş sayısının yanı sıra temizlik ve hijyeni ile de kapılarını açtığı günden bu yana kamp ve karavan tutkunlarına kaliteli hizmet sunuyor.

HİZMET KALİTESİNİ BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYDU

2024 yılı için rezervasyon almaya başlayan Ada Camping, son olarak turizm faaliyetlerinin çevre, ekonomi ve sosyal boyutlarına dikkat ederek sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak yürütülmesini sağlamak için oluşturulmuş bir belgelendirme sistemi olan Sürdürülebilir Turizm Sertifikası almaya hak kazandı. Ülkemizdeki konaklama tesislerinin verdiği hizmet kalitesinin dünya standartlarına taşınması, uluslararası pazardaki gücünün artırılması ve ülkemize dünya çapında daha fazla turist akışının sağlanması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı verilen “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” Ada Camping’in sunduğu hizmet kalitesini de bir kez daha ortaya koydu. Açıldığı günden bu yana kamp ve karavan tutkunlarının uğrak noktası haline gelen Ada Camping, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) kriterlerine uyum süreci dahilinde başlatılan Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı kapsamında verilen “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” ile ulusal ve uluslararası turizm pazarındaki tanınırlığını da artırmış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.