MUSTAFA TANYERİ: TOPLANTIYA DESTEK AMACIYLA KATILMADIM

MUSTAFA TANYERİ: TOPLANTIYA DESTEK AMACIYLA KATILMADIM

Söke Ziraat Odası bilgi edinmek ve söz hakkı doğarsa oda üyeleri adına konuşmak için toplantıya katılmış.

Gerçek Gazetesi/ Durmuş Tuna

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, zeytin ve zeytinyağı prim desteği sahteciliği operasyonu kapsamında gözaltına alınan Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel'in düzenlediği basın toplantısına destek amacıyla gitmediğini söyledi.
Gözaltına alınan 104 kişi arasında Ziraat Odası üyeleri olduğunu söyleyen Tanyeri, "Toplantıya Ahmet Nejat Sağel'in daveti üzerine katıldım. Bilgi edinmek ve Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak bize söz düşerse konuşmak için gittim. Meclis Başkanımız Haşim İbi ve yönetici arkadaşlarımızla görüştük ve toplantıya katılmamız gerektiği yönünde karar aldık. Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel'in istifa etmemesi veya görevine devam etmesi yönünde destek amaçlı katılım gerçekleştirmedim" dedi.
Dört ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında Nejat Sağel'in sahibi olduğu Zeytad Ltd. Şti.'ne ürün verdikleri için gözaltı marifetiyle ifadeleri alınan üyeleri olduğunu söyleyen Tanyeri, "Üyelerimiz tedirgin ve biz de bilgi edinmek için toplantıya katılma yönünde karar aldık. Bize söz düşmedi. Gözaltılar neden yapıldığı konusunda tam olarak bilgi sahibi değiliz" dedi.

Söke Ziraat Odası Başkanı Tanyeri, Zeytad Ltd. Şti.'ine zeytin ürünü verdiği ve bu nedenle Sağel'e destek vermek amacıyla toplantıya katılım sağladığı yönündeki suçlamaları kabul etmedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.