SAATÇI: HİÇ Mİ İÇİNİZİ ACITMIYOR?

SAATÇI: HİÇ Mİ İÇİNİZİ ACITMIYOR?

CHP Aydın il başkanı Hikmet Saatçı gündemi değerlendirdiği yazılı basın açıklaması yayınladı.

Saatçı şunları kaydetti:

Kıymetli hemşehrilerim,
Bazen kitabın orta yerinden konuşmak, anlamayanlara ve anlamak istemeyenlere gerektiği gibi yeniden anlatmak bizim boynumuzun borcudur.
Ey AKP’nin bir eli yağda bir eli balda, koltuğa sevdalı milletvekilleri. Okullar açıldı. Çocuklarımız eğitim ve öğretim hayatına merhaba dedi. Dedi demesine de… İşte burada boğazımız düğümleniyor. Okul masraflarını karşılamayan aileler ile konuştuk. Anlattıkları ise içler acısı. Hep söylüyorum bir kez daha altını çizerek belirtmek istiyorum. Bir anne ve babanın çocuklarının karşısında başını öne eğmenin, çocuklarının karşısında kendisini çaresiz ve yetersiz hissetmesinin tek sebebi AKP iktidarının iş bilmez yöneticilerinin ve yanlış politikalarının sonucudur.
Bir baba; bir eksik tamamlıyoruz başka bir şey çıkıyor. Masraflar bitmiyor. Kahvaltısına meyve koyarken yarım dilim koyuyoruz. Hadi biz neyse çocuklarımız dahi günde 1 ya da 1,5 öğün ile idare ettirmek zorunda kalıyoruz. Çünkü yok, yok yetmiyor. Balık yesinler, süt içsinler, protein alsınlar diye bir sürü haber izliyoruz. Dalga geçiyorlar herhalde, başka açıklaması asla olmaz; olamaz, diyor.
İşte maalesef ülkemizde ki durum tam olarak da bu. Belli bir azınlık AKP Genel Başkanı’nın kalkan balığı tavsiyesini dinlerken bir azınlık bırakın balık yemeyi, ekmeği zor buluyor. Çocuklarımızın gelişimi için gerekli besin değeri alması elzemken çocuklarımızın hiçbir yüksek besin kaynaklı gıdalardan uzak kalması ise bugün değil ise yarınlarımız adına ciddi sonuçlar doğuracaktır.
Çocuklarımız derken sırtına vergi yükü bindirilen, maaş zamlarına TÜİK eliyle operasyon çekilen emeklilerimize, işçilerimize ve emekçilerimize de değinmek istiyorum.
Bir avuç azınlığın el üstünde tutulup, milyonlarca vatandaşımıza sırtını dönen AKP iktidarı emin olun, bir asgari ücretli ile geçinen bir ailenin sofrasına kadar göz dikmiş durumda. Saatlerce emek veren, alın teri ile para kazanan ya da yıllarını devletine ve milletine emek vererek harcamış kıymetli emeklilerimizin sofrasından gelen zamlarla birlikte sadece bir çeşit yemek ve bir de ekmek kaldı. Şatafatlı sofraların kahramanları ise ejder meyvelerini, kalkan balıklarını ve lüks yemeklerini ise asla sofralarından eksik etmiyor.
Sn. Savaş'a soruyorum buradan. Sanırım yine cevap vermeyecek ya da cevap vermek için vakti olmadı malum adaylık dönemi, e sarayın yolları da uzun. ne diyelim biz sorularımıza geçelim.
Bir işçinin, emeklinin sofrasında balık yiyebilmesi, et yiyebilmesi neden mümkün değil?
Okula yeni başlayan ya da okul hayatına devam eden çocuklarımızın masraflarının bu kadar yüksek olduğu bir hayat pahalılığında vicdanın rahat mı?
Bir babanın çaresizliğinin sebebi olmak hiç mi içinizi acıtmıyor?
22 senedir iktidar olup bu kadar ekonomik buhranın sorumlusu kim?
Sizlerin teneffüs arasında cebinde harçlığı olamadığı için aç kalan bu ülkenin büyük yürekli çocuklarınıza borcunuz var Sn. Savaş, borcunuz. Aldığınız ahlar, zamanını bekleyen beddualar var.
Milletine porsiyon küçültün, şükredin deyip; porsiyon porsiyon rant ve peşkeş ile yarattığınız bir avuç mutlu ve zengin azınlık ile sizlere mutluluklar diliyorum.
Yarattığınız bu adi ve bozuk düzeninde, milletimizin sırtına ve yüreğini yüklediğiniz dert ve kederin de hesabını sizden soracağız.
Hikmet SAATÇI/ CHP AYDIN İL BAŞKANI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.