YENİ BİR BAŞLANGIÇ İÇİN 1 MAYIS: EMEK BİZİM GELECEK BİZİM

YENİ BİR BAŞLANGIÇ İÇİN 1 MAYIS: EMEK BİZİM GELECEK BİZİM

Söke emek kültür ve sanat ve demokrasi platformu adına Murat Karayeğit 1Mayıs dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı

Söke emek kültür ve sanat ve demokrasi platformu adına Murat Karayeğit'in basın açıklması şöyle:

İşçilerin, kamu emekçilerinin, gençlerin, kadınların, emeklilerin, çocuklarımızın geleceği için tarihsel bir dönemde 2023 1 Mayıs’ının hazırlıklarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.
İşçi sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs’ın ülkemizde güçlü bir tarihi vardır. Yılın 365 günü ezilen, sömürülen, horlanan, yok sayılan milyonlar 1 Mayıs alanlarında kendilerini ifade eder; taleplerini, umutlarını, tepkilerini omuz omuza paylaşır. 1 Mayıs, tüm değerleri üreten işçilerin-emekçilerin bugüne dair itirazlarını ve yarına dair hedeflerini ifade ettiği bir gündür. 1 Mayıs alanları yüz binlerin birbirlerine ve tüm dünya işçi sınıfına yüzünü döndüğü ve elini uzattığı alanlardır.
Bugün işçi sınıfının, emekçilerin sesine, sözüne, gücüne hem dünyada hem de ülkemizde her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Bugün dünyanın dört bir yanında hakları için, adalet için, demokrasi için, barış için mücadele eden işçilerin, emekçilerin, gençlerin, kadınların sesleri 1 Mayıs meydanlarında buluşturmayı hedefliyoruz.
İlçemizde yıllardır var olan tarım, inşaat, dokuma, tekstil işçileri ve kamu emekçilerinin yanına ilçemizde kurulan organize sanayii bölgesiyle birlikte ilçemizde işçi sınıfı sayısında da hatırı sayılır bir artış olmuştur. Bugün artık bir karar anındayız. İşçilere, kamu emekçilerine, emeklilere, doğaya, kadınlara, gençlere, çocuklara, bugünümüze ve geleceğimize büyük zararlar veren; bu ülkeye, bu halka zararlı başkanlık rejimine son vermek için yan yana, omuz omuzayız. Nasıl bir dünya, nasıl bir memleket, nasıl bir gelecek istediğimizi; umutlarımızı, taleplerimizi, haklarımızı 1 Mayıs meydanlarında buluşturacağız.
Büyük bir çoğunluğu ücret gelirleriyle yaşamını sürdüren nüfusuyla ülkemizin demokratik yeniden kuruluşunun ancak ve ancak işçi sınıfıyla, emekçilerle mümkün olduğunu 1 Mayıs meydanlarında haykıracağız.
Yeni bir toplumsal düzen için yeni bir başlangıç yapacağız. Bu ülkenin tüm değer ve güzelliklerini üreten biz işçilerin, emekçilerin yöneten olduğu bir düzen kurma irademizle meydanlarda birlik olacağız. Gelin birlikteliği güçlendirelim. Gelin Birlik olalım.
Bu kapsamda Söke de emek ve demokrasi güçleri olarak, insanca bir yaşamdan yana var olan siyasi partiler ile birlikte alanlarda olacağız. Üretimden gelen gücümüzü göstermek, sömürülen emeğimizi savunmak, gasp edilen haklarımızı almak için Söke kamuoyuna açık çağırımızdır. Gelin hep birlikte alanlarda buluşalım.
Evet, 1 Mayıs “Birlik”tir. Evet, 1 Mayıs “Dayanışma”dır. Evet, 1 Mayıs “Mücadele”dir.
1 Mayıs gelecektir, 1 Mayıs’ı yeni bir başlangıçtır.
Bu ülkenin gerçek sahipleri olarak geleceğimize sahip çıkacağız.
Hürriyet en şanlı elbisesiyle meydanları dolduracak ve bizler haykıracağız:
EMEK BİZİM, GELECEK BİZİM! YAŞASIN 1 MAYIS!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.