CHP’Lİ BÜLBÜL, MÜDÜR ALPEREN KILIÇ’IN CİNSİYETÇİ AÇIKLAMASINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI!

CHP’Lİ BÜLBÜL, MÜDÜR ALPEREN KILIÇ’IN CİNSİYETÇİ AÇIKLAMASINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI!

CHP'li Bülbül, Müdür Kılıç’ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen gösterilerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı çocuklara karşı cinsiyetçi paylaşımı Meclis gündemine taşıdı.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, Aydın Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Alperen Kılıç’ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen gösterilerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı çocuklara karşı cinsiyetçi paylaşımı Meclis gündemine taşıdı.

Aydın Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Alperen Kılıç’ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılan gösterilerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çocukların gösterileri ile ilgili olarak “Ufacık çocukları soyup dans ettirmek, köçek gibi oynatmak değildir bayramlar.” şeklinde henüz reşit olmayan çocuklara karşı çocuğa yönelik istismar ve cinsiyetçi bir açıklama yaptığını ifade eden CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi.

Olayın çocuk istismarı ve cinsiyetçi söylemler kapsamında olduğunu belirten CHP’li Bülbül, konu ile ilgili olarak “Yapılan bu açıklama çocukları korumaktan çok öte, çocukların alenen istismar edilmesidir. Bahsi geçen okul müdürü hakkında derhal idari bir soruşturma başlatılmalıdır. Sarf edilen bu skandal sözler Anayasa’nın 2. Maddesi olan Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir” ilkesine açıkça aykırıdır. Ülke genelinde bu sebepten dolayı kaç MEB çalışanı hakkında soruşturma başlatıldığı ise meçhuldür. Çocukların emanet edildiği kamu görevlilerine toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi, çocuk ve ergen ruh sağlığı dersleri verilmeli; hukuka aykırı davrandıkları anda idari yaptırımlar zaman kaybetmeden uygulanmalıdır. Öte yandan çocuk istismarına yönelik ve cinsiyetçi zihniyet çocuklarımızı zehirlemeye devam edecektir.” dedi.

CHP’li Bülbül, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e verdiği soru önergesinde şunlara değindi:

  1. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ile alakalı olarak yaptığı cinsiyetçi açıklamalar nedeniyle Aydın Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Alperen Kılıç’ın hakkında tarafınızca herhangi bir idari soruşturma başlatılmış mıdır?
  2. Şayet soruşturma yapılmayacak ise sebebi nedir?
  3. Ülke genelinde bu sebepten dolayı kaç MEB çalışanı hakkında soruşturma başlatılmıştır?
  4. Bu kişi hangi yetkiye dayanarak böyle bir açıklama yapmaktadır? Milli Eğitim İl Müdürü’nün böyle bir açıklamadan bilgisi var mıdır?
  5. Bu kişinin çocuğa yönelik istismar ve cinsiyetçi açıklamasının Anayasa’nın 2. Maddesi olan Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir” ilkesine aykırı olduğunu düşünüyor musunuz?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.