AKP Aydın Milletvekili Erdem, gündemdeki konuları değerlendirdi

AKP Aydın Milletvekili Erdem, gündemdeki konuları değerlendirdi

AKP Aydın Milletvekili Erdem, gündemdeki konuları değerlendirdi

ERDEM, “AYDIN BELEDİYESİ JEOTERMAL KAYNAĞIN
KULLANILMASINI SAĞLAYACAK KARARLILIĞI GÖSTEREMEDİ”
Gerçek Gazetesi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, düzenlediği basın toplantında gündemdeki konuları değerlendirdi. Turistik Park Tesisleri'nde düzenlenen toplantıya Erdem ile birlikte AK Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar, AK Parti Belediyesi Meclisi Grup Başkanı Şevket Kaya, AK Parti İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Açılışta konuşan AK Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, Geçtiğimiz hafta gerçekleşen katılımların ardından bugün de Atça Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya ve Atça Ziraat Odası Başkanı Erdinç Çeliksoy'un AK Parti saflarına katılacağını söyledi. 2009 yerel seçiminin zamanında yapılacağını ve öne çekilmesi gibi bir konun hiç gündeme gelmediğini ifade eden Eser, Seçimlere damgasını vuran bir siyasi parti olacağız. Parti Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen 'Siyaset Akademisi' kapsamında yaklaşık 12 bin kişiye siyaset eğitimi vermeyi düşünüyoruz. Bu eğitimler bütün vatandaşlarımıza açık olduğu gibi, sadece eğitimlerin sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olanlara sertifika verilecektir. Türkiye'de ilk kez uygulanan bu sistem AK Parti'nin ülke meselelerinin üzerine giderken bilimsel ve akademik bilgilerin ışığında hareket ettiğini ortaya koymuştur. Parti olarak ülkenin ihtiyaçlarına cevap verecek bir yaklaşımın takipçisi olduğumuzu herkesin bilmesini istiyorum dedi.
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem de konuşmasında, geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan başkanlığında gerçekleşen enerji konulu toplantıda enerji üretimi ve tasarrufunun bir kez daha ülke gündemine taşındığını hatırlattı. MTA tarafından tespit edilen jeotermal kaynakların başta elektrik üretimi koşuluyla ihale edileceğini açıklayan Erdem, bu konudaki yatırımcılara 2012 yılına kadar önemli teşviklerin verileceğini duyurdu. Aydın doğalgaz ihalesinin 8 Şubat 2008 tarihinde yapılacağı bilgisini veren Erdem, İhaleyi alan şirket 6 ay içerisinde projeyi tamamlamak ve sonraki 18 ay içerisinde de proje kapsamında dağıtım şebekesini bitirmek zorunda. Yer altı kaynakları bakımından Çine ilçemize doğalgaz ve demiryolu hattının bir an önce ulaştırılması için çalışmalar yapıyoruz. Aydınımız için en önemli enerji kaynağı jeotermal kaynaklardır. Bu enerjinin ilimizde kullanılabilmesi için MTA Yılmazköy'deki kuyuları İl Özel İdaresi'nin kullanımına verdi. Bu kaynağın daha hızlı faaliyete sokulması için daha sonra Aydın Belediyesi'ne devri gerçekleşti. Ne yazık ki belediye yetkilileri bu kararlılığı gösteremediler. İnşallah 2009 yerel seçimlerinden sonra oluşacak AK Partili belediye zihniyeti, gerekli çalışmaları yapacaktır diye konuştu.
Aydın'daki ulaşım sorunlarının çözümü noktasında önemli adımların atıldığına değinen AK Parti Milletvekili Erdem, yıllarıdır sorun olan Didim-Akbük yolunun karayolu ağına dahil edildiğini ve yeniden yapılacağını belirtti. İl genelindeki ulaşım ve diğer sorunların çözümü için kararlı bir şekilde çalışmaların sürdüğünü haber veren Erdem, Aydın'a yeni bir adliye binası kazandırılması için iktidar ve muhalefet partili milletvekilleri olarak ortak bir çalışmayı sürdürdüklerini sözlerine ekledi.
(iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.