Aydın’da basın ve basın dostları biraraya geldi

Aydın’da basın ve basın dostları biraraya geldi

AGC BAŞKANI MUSTAFA ÇEZİK, “YEREL SEÇİMLERDE TÜM SİYASİ PARTİLERİN ADAY LİSTELERİNDE MESLEKTAŞLARIMIZ OLMALI”

Gerçek Gazetesi
Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından organize edilen programda Aydın protokolü, basın mensupları ve basın dostları bir araya geldi. Ay-Mendo Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Aydın Malisi Mustafa Malay, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Aydın Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Zeynel Ilıca, Aydın İl genel Meclisi Başkanı İsmail Hakkı Eser, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ, Aydın Esnaf Odaları Birlik Başkanı Hulusi Akşit, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta konuşan AGC Başkanı Mustafa Çezik, Vali Mustafa Malay, siyasi partilerin il teşkilatları ve sivil toplum örgütlerinin Aydın ve Aydınlıların sorunlarını çözmek için büyük gayret gösterdiğini söyledi. Özellikle AYTO ve Aydın Esnaf Odaları Birliğinin çeşitli konularda üzerlerine düşeni en iyi şekilde yapmaya çalışmasının kamuoyunda büyük bir memnuniyet oluşturduğunu belirten Çezik, Partiler üstü bir anlayışla ele alınması gereken bazı yerel sorunlarımız halen çözüm bekliyor. Çine Barajı ve Hes İnşaatı projesi bir an önce tamamlanmalı. Zamanında 3 trilyon lira para harcanarak Aydına kazandırılan Alangüllü Termal Tesisleri işler hale getirilmeli. Aydınspora ve yönetimlerine her türlü destek verilmeli. 20 Şubat 2008 günü yapılacak olan Aydın İli Kalkınma Vakfı (AYKAV) genel kuruluna tüm mütevelli heyeti üyeleri katılmalı. Aydının tarım ürünleri Anadoluya taşınmalı ve ürünlerimiz büyük alışveriş merkezlerinin reyonlarda tescillenmiş özel ambalajlar içinde yer almalı dedi.
Basın yayın kuruluşlarına ve çalışanlarına gerekli desteğin verilmesini isteyen AGC Başkanı Çezik konuşmasında, Önümüzdeki yerel seçimlerde tüm siyasi partilerin aday listelerinde, belediye ve il genel meclisi listelerinde basın ve meslek ilkelerine, etiğine sahip meslektaşlarımız olmalıdır. Bu konuda siyasi partilerden cemiyetimize başvurular olduğu takdirde değerli isimleri önermeye hazırız. Basın halkımızın ortak sesidir. Eğer Aydında yerel basının özgür, güçlü olmasını istiyorsak Aydın Esnaf Odaları, Aydın Ticaret Odası ve diğer kurum kuruluşlar gibi basına sahip çıkılmalı. Ayrıca tüm kurum ve kuruluşlar ile özel şirketlerde basın ve halkla ilişkileri üniteleri kurulmalı. Bu konuda bir Aydındaki üç ayrı şubemiz ile gerekli desteği vermeye hazırız ifadelerine yer verdi.
Yapılan konuşmaların ardından programa karşılıklı sohbet ve fikir alışverişleri ile devam edildi. (iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.