Aydın’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Hizmetleri tek çatı altında topland

Aydın’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Hizmetleri tek çatı altında topland

AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ MEHMET ÇOBANOĞLU, “HİZMETLERİN TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİRİLMESİNİN, HİZMET VERİMLİLİĞİ VE HİZMETLERİN GELİŞİMİ AÇISINDAN FAYDALI OLACAĞI KANAATİNDEYİZ”

Gerçek Gazetesi
Aydın il merkezinde iki ayrı devlet hastanesinde verilen kadın hastalıkları ve doğum hizmetleri, verilen hizmetlerin daha verimli hale getirilmesi için aynı çatı altında toplandı. Aydın İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu yaptığı açıklama ile 21 Ocak 2008 tarihinden itibaren il merkezindeki kadın hastalıkları ve doğum hizmetlerinin merkezde Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde verileceğini belirtti.
Konuyla ilgili olarak bugün bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu, Aydın merkezde bulunan hastane başhekimleri ve İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı değerlendirme çalışmaları sonucunda merkezde bulunan iki ayrı devlet hastanesi bünyesinde mevcut olan ve her hastanenin kendi imkanlarıyla sürdürdüğü kadın hastalıkları ve doğum branşlarındaki hizmetlerde zorlanmaların tespit edildiğini söyledi. Bu iki branştaki poliklinik hizmetlerin daha verimli ve ulaşılabilir olması amacıyla bir takım düzenlemeler yapılmasına karar verildiğini belirten Çobanoğlu, Bu doğrultuda 21 Ocak 2008 tarihinden itibaren merkez Atatürk Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü kapatılarak, bu tarihten itibaren bu branşlardaki hizmetler il merkezinde sadece Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yürütülecek. Halkımızın ilimizde verilen kadın hastalıkları ve doğum hizmetlerinden daha verimli bir şekilde yararlanabilmesi için bu yapılandırmaya gerek görüldü. Aynı tarihten itibaren Atatürk Devlet Hastanesinde bu branşlarda hizmet verilemeyecek. Verilen hizmetlerin tek çatı altında alınarak birleştirilmesi gerek hizmet verimliliği gerekse hizmetlerin gelişimi açısından daha olumlu olacağı kanaatindeyiz dedi.
Diğer yandan Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde verilen çocuk hastalıkları hizmetlerinin 2007 Aralık ayının başından itibaren sonlandırıldığını hatırlatan Mehmet Çobanoğlu, bu hizmetlerin gerekli hekim düzenlemeleri sonucunda Aydın Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi çocuk polikliniklerinde yürütülmekte olduğunu sözlerine ekledi.
(iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.