Cansuyu Derneği Çineli öğrencileri sevindirdi

Cansuyu Derneği Çineli öğrencileri sevindirdi

FİZİKSEL ENGELLİ ÜÇ ÖĞRENCİ TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU

Gerçek Gazetesi
Ülke genelinde ihtiyaç sahibi kişilerin kara gün dostu haline gelen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aydın'ın Çine İlçesi'nde de fiziksel engelli 3 öğrencinin eli ayağı oldu. Fiziksel engelli oldukları için okullarına gidip gelmekte sıkıntı yaşayan öğrencilere Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından gönderilen tekerlekli sandalyeler teslim edildi.
Çine Milli Eğitim Müdürü Mümtaz Avcı ülke genelinde ilk ve orta öğretim kurumlarında öğrenim gören ortopedik engelli öğrencilerin okullara erişiminin kolaylaştırılması, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve bu öğrencilerin günlük yaşamlarını bağımsız olarak sürdürmelerine yardımcı olunması amacıyla Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından fiziksel engelli öğrencilere tekerlekli sandalye temin edildiğini söyledi.
Gönderilen Sandalyeler İlçe Kaymakamı İbrahim Ballı ve Milli Eğitim Müdürü Mümtaz Avcı tarafından öğrencilere teslime dildi. Öğrenciler Cansuyu Yardımlaşam ve Dayanışma Derneği'ne derneğe katkı sağlayan hayırsever vatandaşlara teşekkür ettiler.
(iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.