CUMHURBAŞKANI GÜL, PROGRAMINI DEĞİŞTİRDİ

CUMHURBAŞKANI GÜL, PROGRAMINI DEĞİŞTİRDİ

CUMHURBAŞKANI GÜL, HAKKARİ'DEKİ TERÖR SALDIRISI NEDENİYLE KAYSERİ PROGRAMINI DEĞİŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'de 15 askerin şehit olduğu terör saldırısı nedeniyle Kayseri programını değiştirdi. Referandum için oy kullanmak üzere önümüzdeki saatlerde Kayseri'ye gidecek olan Gül, diğer programlarını iptal ederek Ankara'ya dönecek.
Gül, birkaç saat sürecek Kayseri programının ardından Ankara'ya gelerek, Çankaya Köşkü'ndeki 'terör' zirvesine başkanlık edecek. Cumhurbaşkanı Gül, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde operasyon yapan birliğin teröristler tarafından pusuya düşürülmesi sonucu 15 askerin şehit olması nedeniyle bugün gerçekleştireceği Kayseri programında değişikliğe gitti. Referandum için Kayseri'de oy kullanacak olan Gül, Hakkari'de yaşanan terör saldırısı nedeniyle diğer programlarının tümünü iptal etme kararı aldı. Öğleden
sonra saat 14.30 sularında Kayseri'ye gitmesi beklenen Gül, oyunu kullandıktan sonra yeniden Ankara'ya dönecek. Gül, bu akşam saat 20.00'de Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilecek 'güvenlik' zirvesine başkanlık edecek. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yurt dışında olması nedeniyle akşam saatlerine alınan zirve geniş kapsamlı yapılacak. Gül başkanlığındaki zirveye Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir
Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, MİT Müsteşarı Emre Taner ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın da katılması bekleniyor. Güvenlik zirvesinde yaşanan son terör saldırısının ardından sınır ötesi operasyon için düğmeye basılıp basılmayacağı değerlendirilecek. Hükümetin sınır ötesi operasyon için Meclis'ten yetki tezkeresi çıkarmasının ardından izlenecek yol haritası zirvede masaya yatırılacak.
Zirveden, yaşanan gelişmelerin ardından somut bir karar çıkması bekleniyor.
Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda da gelişmelerle ilgili olarak değerlendirme toplantılarının yapıldığı öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada da Cumhurbaşkanı Gül'ün oyunu kullandıktan sonra Ankara'ya döneceği, akşam saat 20.00'de ise Çankaya Köşkü'nde geniş katılımlı bir terör zirvesi düzenleyeceği bildirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.