Davutlar’da yüksek öğretimin temeli atıldı

Davutlar’da yüksek öğretimin temeli atıldı

SON YILLARDA TERMAL TURİZMİYLE DE ÖNE ÇIKAN DAVUTLAR BELDESİ, PAZAR GÜNÜ TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİSİNİ YAfiADI. 2010 YILINDA TAMAMLANARAK 2010–2011-E⁄İTİM YILINDA E⁄İTİME KAPILARINI AÇACAK OLAN ÜNİVERSİTE BİNASININ TEMELİ GENİfi

Yılmaz Ölmez
Gerçek Gazetesi
Kuşadası İlçesi’ne bağlı Davutlar Beldesi 3 fiubat Pazar günü tarihi günlerinden birisini yaşadı.
Her geçen gün büyüyüp gelişen Davutlar Beldesi’nde 2010 yılında eğitime kapılarını açacak olan Meslek Yüksek Okulu ve Fakülte binasının temeli Pazar günü atıldı. Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde eğitim verecek olan Davutlar Meslek Yüksek Okulu’nun yapımını Hayırsever Emine-Veli Kutlu çifti ve Davutlar Belediyesi üstlenirken, 20 bin metrekarelik arsanın Davutlar Belediyesi tarafından tahsis edildiği öğrenildi. Davutlar-Kuşadası yolu üzerinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nin karşısındaki alanda inşa edilen üniversite binası 2 katlı olacak ve ilk etapta bin öğrenci eğitim görecek. Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, temelini attıkları binanın önümüzdeki yıllarda öğrenci sayısıyla birlikte derslik sayısının da artacağını ve üçüncü katıda çıkabileceklerini müjdeledi.
Üniversitenin temel atma töreni geniş bir katılımla gerçekleşti. Konuklar inşaat alanına Kuşadası Belediye Bandosu marşları eşliğinde girdiler. AKP’li Aydın Milletvekili ve eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, AKP Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, MHP’li Aydın Milletvekilleri Ali Uzunırmak ve Recep Taner, Aydın Vali Yardımcısı Cevdet Kuran, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü fiükrü Boylu, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal ve Belediye Meclis Üyeleri, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, Davutlar eski Belediye Başkanı Âdem Tuna, AKP’li Aydın İl Genel Meclis üyesi ve AKP Söke İlçe Başkanı Ali Murtaza Güzelyağdöken, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, Davutlar Yüksek Öğrenim Derneği Başkanı Ertan Budak, okulun inşaat yapımını üstlenen hayırsever Emine-Veli Kutlu çiftti, Davutlar halkı ve davetliler katıldı.
Temel atma töreninde bir konuşma yapan hayırsever Veli Kutlu, “Öncelikle bu konuda bana destek veren Sayın Valimize, Belediye Başkanımız ve Rektörümüze teşekkür ediyorum. Üniversite şimdiden tüm Davutlar halkına ve eğitim camiasına hayırlı olsun. Birlik ve dirlik içerisinde eğitim vermesi dileğiyle hayırlı olsun. İnşallah daha çok okul kazandırarak eğitime destek veririz” dedi.
Hayırsever Veli Kutlu’nun ardından kürsüye gelen Davutlar’ın DP’li Belediye Başkanı Tuncay Uysal, “Bugün cennet beldemiz Davutlar’da yaşayan tüm insanlarımızın en mutlu günü. Çünkü İlim ve İrfan Yuvalarından bir tanesinin daha az sonra temelini atacağız. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayıp katılımlarıyla onurlandıran herkese hoş geldiniz diyor ve şükranlarımı sunuyorum. 10 Mart 2010 yılında tamamlanacak olan Üniversitemiz için Rektörümüzün de katılımıyla protokol imzalamıştık. Taahhüt ettiğimiz gibi Üniversite binamızı belirttiğimiz tarihte tamamlayıp Rektörlüğümüze teslim edeceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından Davutlar’ın Türkiye 2.si Folklor ekibi bir gösteri yaptı. Ardından temele ilk harcı koymak için Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç butona baştı. Ardından Rektör Boylu ve protokol mensupları butona basarak temele harç koydular. Konuklara lokma ve meyve suyu ikram edildi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.