Didim’de yeni 5 yıldızlı otel yapılacak

Didim’de yeni 5 yıldızlı otel yapılacak

ADAKALE TURİZM OTELCİLİK ŞİRKETİNİN MALİYE BAKANLIĞINDAN OTEL YAPMAK ÜZERE 49 YILLIĞINA KİRALADIĞI ARAZİNİN PROTOKOLÜ DİDİMDE İMZALANDI

Gerçek Gazetesi
Türk turizminin son dönemlerdeki parlayan yıldızlarından biri olan Aydının Didim ilçesi, yeni bir 5 yıldızlı otele daha kavuşuyor. Didimde Maliye Bakanlığından 32 bin 443 dönümlük araziyi kiralayan Adakale Turizm ve Otelcilik A.Ş., buraya 519 yatak kapasiteli 5 yıldızlı bir otel inşa edecek.
Maliye Bakanlığından 5 yıldızlı otel yapmak üzere kiralanan araziyle ilgili protokol Didim Kaymakamlığında düzenlenen törenle imzalandı. İmza törenine, Didim Kaymakamı Ali Katırcı, Didim Mal Müdürü Alaaddin Duyar ve Adakale Turizm Otelcilik A.Ş.nin sahibi Mustafa Şipar katıldı. Didim Kaymakamı Ali Katırcı, Didimin yeni ve kaliteli otellere ihtiyacı bulunduğunu belirterek, Adakale şirketine 49 yıllığına kiralanan 32 bin 443 dönüm arazi ile ilgili tüm işlemler tamamladı. Şirket, arazinin üst kullanım hakkını alarak, 5 yıldızlı yeni bir otel inşa edecek. 2010 yılında hizmete girmesi planlanan tesis, işletmeye geçince gelir payının yüzde 1'inin hazineye aktarılacak. Didimde turizm yatırımı yapmak isteyenleri her zaman desteklemeye hazırız. Didim'de böyle kaliteli bir çalışma yapmak için girişimde bulunan Sayın Mustafa Şipara teşekkür ediyoruz dedi.
1984 yılından beri Didimde Triton ve Orion otellerinin işletmeciliğini de yapan Adakale Turizm Otelcilik A.Ş.nin sahibi Mustafa Şipar, Maliye Bakanlığından 49 yılında kiraladıkları arazide 510 yatak kapasiteli turistik tesis yapacaklarını söyledi. Didimin yeni ve kaliteli tesislere ihtiyacı bulunduğunu kaydeden Şipar, Turizm-Otelcilik işletmeciliğinde gösterdiğimiz hassasiyet ve ciddiyeti yapacağımız beş yıldızlı otel projesine de yansıtarak Didim'i çağdaş ve kaliteli gerçek beş yıldızlı otel statüsünde bir tesise sahip kılacağız. İnanıyoruz ki yapacağımız tesis 2010 yılından itibaren Didim'in turistik yüzünde de daha kaliteli yansımalar olarak bize dönecek. Hizmet yelpazemizi geniş tutarak İngiltere dışında diğer ülkelerden de turist akışını sağlamak öncelikli hedefimiz" diye konuştu. (iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.