Ege’nin iki yakasını birleştirecek proje, Genelkurmay onayı bekliyor

Ege’nin iki yakasını birleştirecek proje, Genelkurmay onayı bekliyor

KUŞADASINA BAĞLI GÜZELÇAMLI BELDESİNDE YAPILMASI PLANLANAN VE TÜM HAZIRLIKLARI TAMAMLANAN LİMAN VE MARİNA, GÜMRÜK KAPISI İÇİN GENELKURMAYDAN İZİN BEKLİYOR

Gerçek Gazetesi
Kuşadasına bağlı Güzelçamlı Beledesinde belediyenin girişimiyle yapılması planlanan liman, marina ve gümrük kapısı için son aşamaya gelindi. Tüm hazırlıkları tamamlanan ve Ulaştırma Bakanlığından da onay alınan liman ve marina, gümrük kapısı için Genelkurmaydan izin bekliyor.
Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, liman yapılması için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirterek, ÇED raporu alınan ve zemin etüd çalışması yapılan projenin İstanbul Teknik Üniversite tarafından hazırlandığını ve sadece gümrük kapısı açılması için Genelkurmaydan onay beklediklerini söyledi. Güzelçamlı'da mevcut balıkçı barınağının bulunduğu bölge için hazırlanan projede, 200 yat kapasiteli marina ve feribotların yanaşacağı 3 iskeleli limandan oluştuğunu anlatan Belediye Başkanı Bayaözlü, 45 trilyon keşif bedelli limanın inşası için Avrupa Birliğine hibe yardımı talebinde bulunduklarını kaydetti.
Liman projesinin Egenin iki yakasını birleştireceğini anlatan Bayaözlü, Sisam adasının Pitagorion belediyesi ile anlaşma yaptık. Ortak proje sonucu günde 3 kez karşılıklı feribot seferi yapılacak. Liman, marina ve gümrük kapısının hayata geçmesi ile beldemize ekonomik ve sosyal canlılık gelecek dedi.
Bu arada, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Güzelçamlıya yapılması planlanan liman için Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü ile birlikte Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırımla görüştüklerini açıkladı. Limanın Güzelçamlı Beldesine hayat vereceğini anlatan Erdem, Bakan Yıldırımın da projeye çok sıcak ve olumlu yaklaştığını ve bu konuda Ulaştırma Bakanlığından gerekli onayın alındığını söyledi. (iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.