Envanter sayımları tamamlandı

Envanter sayımları tamamlandı

Envanter sayımları tamamlandı

Arif Akçay
Gerçek Gazetesi
Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz; Envanter sayımı tamamlandı
Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, kurum olarak envanter sayım işlemlerinin tamamlandığını belirterek, sayım esnasında kolaylık gösteren mükelleflere teşekkür etti.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mesut Yılmaz, “Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz mükellefleri nezdinde de Başkanlığımızca fiili envanter çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışmalar sırasında Başkanlığımız personeline mükelleflerimizin gerekli duyarlılığı göstermiş oldukları görülmüş olup, gerekli kolaylık ve yardımın sağlandığı, herhangi bir direnç ve isteksizlikle karşılaşılmadığı memnuniyetle gözlemlenmiştir.
Mükelleflerimizin vergiye gönüllü uyumunu sağlamak amacıyla yapılmış olan bu çalışmamızda Başkanlığımızda görevli personelimize mükelleflerimizce gerekli kolaylık ve yardımın sağlanmış olması memnuniyet vericidir.
Bu çalışmalar neticesinde amaçlanan hedeflere ulaşılmış olduğu Başkanlığımızca müşahede edilmektedir.
Başkanlığımız, kayıt dışı ekonomiyle mücadele etmek ve vergiye gönüllü uyumu sağlamak için, vergi kanunlarında yer alan tüm yaptırımları uygulamada ve yetkilerini kullanmada kararlı olup bundan sonra da envanter çalışmasında olduğu gibi bu ve benzeri uygulamalara bundan sonra da devam edilecektir.
Dolayısıyla vergi ödevlerinin yerine getirilmesinde gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı yerine getirmede başarılı olan ve vergi bilinci içinde hareket eden değerli mükelleflerimizin bu davranışlarının artarak devam edeceği sevinciyle 2008 yılının kendilerine önce sağlık sonra da parasal açıdan bereketli geçmesi en samimi dileğimdir.
Ayrıca, Türk Gelir İdaresi’nin mükellef odaklı, kaliteli hizmet sunma anlayışı içerisinde Başkanlığımız tarafından mükelleflerin en yeni bilgiye, kısa zamanda ve doğru bir şekilde telefon yardımıyla ulaşmalarını sağlamak amacıyla Ankara'da Vergi İletişim Merkezi (VİMER) kurulmuş olup İlimizdeki mükellefimizin de danışma amaçlı sorularına, 2008 Ocak ayı sonundan itibaren 444 O 189 numaralı anılan Merkezin telefonundan yanıt verilmeye başlanacaktır. Eskiden olduğu gibi ihbar ve şikayet amaçlı başvurular Alo Maliye 189 hattına yapılabilecektir.
Başkanlığımızca, gerçekleştirilen envanter çalışmalarımızda yaptıkları organizasyonla çalışmalarımızın zamanında herhangi bir aksamaya sebebiyet vermeden eksiksiz olarak sonuçlandırılmasında önemli roloynayan ve personelimize her türlü kolaylığı sağlayan AYDIN SERBEST MUHASEBECİLER ve MALİ MÜŞA VİRLER ODASI BAŞKANLlĞI'nın başta Sayın Başkan ve yöneticileri ile üyelerine kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.