Fuat Akdoğan yeniden aday

Fuat Akdoğan yeniden aday

KUŞADASI AK PARTİ İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİAK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ AHMET ERTÜRK, NAZİLLİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ESAT ERGÜLERİN KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAĞI YÖNÜNDEKİ İDDİALARI,HER AK PARTİLİ ADAY OLABİLİR ŞEKLİND

Gerçek Gazetesi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kuşadası İlçe Teşkilatı, 7. İlçe Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Yerel seçimlerle ilgili çalışmaların ele alındığı toplantıya Kuşadası Belediye Başkan aday adaylığıyla ilgili iddialar damgasını vurdu. Nazilli eski Belediye Başkanı Esat Ergülerin Kuşadasından aday olacağı yolundaki iddialar tartışılırken, mevcut belediye başkanı Fuat Akdoğan ise önümüzdeki yerel seçimlerde için adaylığını resmen açıkladı.
Parti binasında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Ahmet Ertürk, AK Parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı İbrahim Üstün, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, belde başkanları, belde yönetim kurulu üyeleri, kadın kolu üyeleri ve gençlik kolu üyeleri katıldı.
AK Parti Kuşadası İlçe Danışma Meclisi toplantısı AK Parti Kuşadası ilçe Başkanı İbrahim Üstünün konuşmasıyla başladı. İlçe Başkanı Üstün, yerel seçimlerle ilgili çalışmaların büyük bir titizlikle sürdüğünü belirterek, Kuşadası merkezi ile Güzelçamlı beldesindeki AK Partinin yerel iktidarlarını sürdürmeyi hedeflediklerini,Kuşadası Körfezinin 3. belediyesi Davutları da kazanarak yatırım hamlesini körfezde bir bütün olarak sürdüreceklerini söyledi.
Özellikle kadın üyelerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda Kuşadası Belediye Başkan adaylığıyla ilgili gelişmeler damgasını vurdu. Bir gazetecinin Nazilli eski Belediye Başkanı Esat Ergülerin Kuşadası Belediye Başkan adaylığı için ismi geçiyor. Bu konuda partinizin görüşü nedir? şeklindeki soruyu cevaplandıran AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, kendine güvenen her AK Parti üyesinin belediye başkanlığına aday olabileceğini söyledi. Parti olarak çeşitli kriterleri ve duruşları bulunduğuna dikkati çeken Ertürk, Sayın Ergüler Nazilli Belediye Başkanlığı sırasında 3 dönem başarıyla görev yapmıştır. Şimdi partimizin saflarına katılmıştır. Kendisinin Kuşadasında evi ve işyerleri vardır. Böyle bir düşüncesi varsa saygı duymamız gerekir. Herkes, aday olabilir. Ancak, bugünden hiç kimse için adayımız diyemeyiz. Şu anda mevcut belediye başkanımız görevinin başındadır ve o da adaylığını açıklamıştır. Geçmişte kendisiyle parti arasında bazı sorunlar yaşansa bile bugün gelinen noktada bu sorunların aşıldığı görülmektedir. Ayrıca, görevde olan belediye başkanları diğer aday adaylarına göre daha avantajlıdır diye konuştu.
Bu arada, AK Partili Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan da önümüzdeki yerel seçimler için yeniden göreve hazır olduğunu söyledi. Aday olduğunu açıklayan Akdoğan, Geçmiş 4 yıllık süreçte bir takım sorunlar yaşanmış olabilir. Önümüzdeki süreçte bu sorunları rahatlıkla aşarız. Ancak, seçimlere 14 ay gibi bir süre var. Bu nedenle aday adaylarından çok, bu süreçte yapacağımız hizmetleri ele almalıyız diye konuştu.
Yerel seçim çalışmalarıyla ile teşkilat çalışmalarının ele alındığı AK Parti Kuşadası ilçe Danışma Meclisi toplantısı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.