İmza kampanyası dalga dalga yayılıyor

İmza kampanyası dalga dalga yayılıyor

AYDIN OVASI’NIN 50 YILLIK HAYALİ OLAN ÇİNE BARAJI BU YIL DA HAYAL OLUNCA, SÖKE’NİN ARDINDAN İNCİRLİOVA’DA DA STANTLAR KURULDU VE İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Yılmaz Ölmez
Gerçek Gazetesi
Tamamlandığında başta Çine Ovası olmak üzere Aydın, Koçarlı, İncirliova, Germencik, Söke ve Didim ovalarının sulanması ve taşkın sularından korunmasını sağlayacak olan Çine Barajı"nın 2008 yılı başında su tutma düzeyine getirileceği açıklanmıştı. Fakat 2008 yılına gelindiğinde barajın gövde inşaatının henüz 59. metrede olması Aydınlı üreticiyi gelecek yıllar için kaygılandırırken, Aydın Ziraat Odaları barajın bir an önce tamamlanması için imza kampanyası başlatma kararı aldı. Kampanya kapsamında hedeflenen 100 bin imzanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"a teslim edileceği dikkat çekilirken, ilk imzayı Sökeliler koydu.
Söke Ziraat Odası"nda gerçekleşen imza kampanyasına tarım temsilcilerinin yanı sıra esnaf ve sivil toplum kuruluşları da katkı koydu. İmza kampanyasının tüm Aydın genelini kapsadığı dikkat çekilirken, Söke"nin ardından İncirliova"da da imza kampanyasına start verildi. İncirliova Ziraat Odası Başkanı İhsan Ayaydın ve bir grup yönetim kurulu üyesi vatandaşların yoğun olduğu noktalara imza stantları oluşturarak tüm İncirliovalıları kampanyaya destek vermeleri adına davette bulundu. Kampanya ya ilk imzada Çineli pazarcı bir çiftçi bayandan geldi. Ziraat Odası Başkanı Ayaydın, “Çine Barajı"nın tamamlanmasını tüm Büyük Menderes Havzasında tarım yapan vatandaşlarımız istiyor. Son taşkınların ardından Koçarlı, İncirliova ve Söke Ovaları sular altında kaldı. Binlerce dönümlük buğday ekili arazi sular altında kalınca ürün tohumu tarlada çürüdü. Çine Barajı Aydın tarımı için olmazsa olmazdır. Çine Barajının geç kalmasından dolayı bölge çiftçisi mağdur oldu. Aralık ayı içerisinde bölgemiz muazzam yağış almasına rağmen maalesef sular ege denizine akıp gitti. Artık Çine Barajı tamamlanmalı. Kurak ve yağışsız geçen yıllarda barajdan sulama suyunu karşılayacağımız için Adıgüzel ve Kemer Barajlarına ihtiyacımız olmayacak. Biz Çine Barajı"nın bir an önce tamamlanıp, Menderes Nehri"nde ıslah çalışması yapılmasını istiyoruz” dedi.
Söke İlçesi"nde başlatılan imza kampanyasının İncirliova"da devam ettiği ve dalga dalga tüm Aydın genelinde imza kampanyasının yaygınlaştırılacağı açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.