Kuşadası, ağaçlandırma seferberliği için kolları sıvadı

Kuşadası, ağaçlandırma seferberliği için kolları sıvadı

KUŞADASI KAYMAKAMI MUSTAFA ESEN, KAMU VE SİVİL TOPLUMKURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİYLE YAPTIĞI TOPLANTIDA AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİNİ BAŞLATTI

Gerçek Gazetesi
Kuşadasında ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Ülke genelindeki Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında gerçekleştirilen etkinlik için Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen tarafından toplantı düzenlendi.
Kütüphane Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü Osman Çolakoğlu ve Kuşadası ilçe Orman Müdürü Çetin Akkaya ile Kuşadasındaki tüm kamu kuruluşlarının müdürleri, meslek örgütlerinin başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadasını daha yeşil bir hale getirmek için ağaçlandırma seferberliği başlattıklarını belirterek, tüm kuruluşlardan destek bekledi. Orman Müdürlüğü tarafından tüm hazırlıklarının yapıldığını belirten Kaymakam Esen, Çocuklarımıza daha güzel yemyeşil bir Kuşadası bırakmanın en etkin ve belki de ilk çözüm yolu, mümkün olan her yere ağaç dikmektir. Kuşadası halkının da etkin katılımı ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile ilçemizde Ağaç Dikim Seferberliği" başlattık. Bu seferberliğe ortak geleceğimiz açısından, tüm birimlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve halkımızın sahip çıkmasını bekliyorum dedi.
Ağaçlandırma seferberliği için start verilen toplantıda Kuşadası ilçe Orman Müdürü Çetin Akkaya yapılacak çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verildi. Akkaya, ayrıca ağaçlandırma seferberliğinin koordinatörü olarak belirlendi.
AĞAÇLANDIRMA TOPLANTISINDA ESKİ FRANSIZ TATİL KÖYÜ TARTIŞMASI
Bu arada, Kuşadasında ağaçlandırma seferberliğinin başlatıldığı toplantıda Kuşadasının Arslanburnu Koyundaki eski Fransız Tatil Köyü ile ilgili tartışma damga vurdu. Emekli Sandığı tarafından özelleştirildikten sonra imarı yüzde 20"den yüzde 53"e çıkarılan ve belediye meclis kararı için daha sonra idare mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilen alanda ağaç katliamı yapıldığı iddiaları tartışmaya yol açtı. Toplantıya Kuşadası Belediyesi adına katılan Belediye Başkan Vekili ve İmar Komisyonu Başkanı Yahşi Karamollaoğlu, konunun hukuki süreci bulunduğunu belirterek, Konu şu anda hukuk aşamasında. Ancak, verilen imar oradaki ağaçların kesilmesiyle alakalı değil" dedi. TEMA Vakfı Kuşadası Temsilcisi Aycan Yolyapan ise özelleştirme idaresinden araziyi satın alan şirket yetkililerine ağaçların sayımının yapılması için başvurduklarını ancak söz vermelerine rağmen bugüne kadar bu araziye giremediklerini söyledi.
(iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.