Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sarı AKP’den istifa etti

Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sarı AKP’den istifa etti

4 YILA YAKIN SÜREDİR KUŞADASI BELEDİYE BAŞKAN VEKİLLİ⁄İ GÖREVİNİ YÜRÜTEN ABDULLAH SARI, İSTİFASININ ARDINDAN BİR SÜRE BA⁄IMSIZ KALACA⁄INI AÇIKLADI - ABDULLAH SARI, MHP’DEN KENDİSİNE KUŞADASI BELEDİYE BAŞKAN ADAYLI⁄I İÇİN TEKLİF Y


Gerçek Gazetesi
AK Partili Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sarı partisinden istifa ettiğini açıkladı. 4 yıla yakın süredir Fuat Akdoğan başkanlığındaki Kuşadası Belediyesi"nde belediye başkan vekilliği görevini yürüten Abdullah Sarı, bir süre bağımsız kalacağını belirterek, MHP"den kendisine Kuşadası Belediye Başkan adaylığı için teklif yapıldığını doğruladı.
Setur Marina"daki bir restoranda basın toplantısı düzenleyen Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sarı, AK Parti"nin ve Kuşadası Belediyesi"nin iyi yönetilmediğini belirterek, hem parti hem de belediyede başkan olanların oturdukları makamların kıymetini iyi bilmediğini söyledi. Kuşadası"nda siyasi anlayışın mutlaka değişmesi gerektiğini savunan Abdullah Sarı, “ Böyle gelmiş, böyle gider mantığına son vermeliyiz. Rekabet olmayan yerde kalitede olmaz: Siyasi anlayış da böyle olmalı, halkın önüne gerçekler konmalı. Şeffaf yönetim, temiz siyaset ilkesinden uzaklaşmamalıyız. Kente ve halkın taleplerine tercüman olamayan politik aktörler, siyasetin içinde bulundurduğu değerlerin erozyona uğramasını da engelleyemezler “ dedi.
Kuşadası halkının artık eski sistem eski yönetim anlayışları ile belediyeden çağdaş hizmetler alamayacağını gördüğünü kaydeden Abdullah Sarı, “ Kuşadası yakın komşuları ile değil, bölgesindeki rakipleriyle yarışmalı. Devlet desteği ve özel sektör yatırımlarına rağmen Kuşadası"nın önünü açmalıyız. Halkın sağduyusu gerçeği gösterecektir “ diye konuştu. Sarı, AK Parti"den bu nedenlerle istifa ettiğini ve bir süre bağımsız kalarak gelişmeleri değerlendireceğini belirterek, MHP"den kendisine Kuşadası Belediye Başkanlığı için teklif yapıldığını ve bu teklife sıcak baktığını söyledi.
Bu arada, Kuşadası"nda 2 dönem Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığı yapan Abdullah Sarı, 1999 yılındaki yerel seçimlerde ANAP"tan belediye meclis üyesi seçilmişti. 2004 yerel seçimleri öncesi ANAP"tan istifa ederek AK Parti"ye geçen ve bu kez de AK Parti"den belediye meclis üyesi seçilen Abdullah Sarı, 4 yıla yakın süredir Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan"ın vekilliğini yürütüyordu. Abdullah Sarı"nın istifasıyla 15 sandalyeli Kuşadası Belediye Meclisi"nde AK Parti"nin üyesi sayısı 4"e düştü. 4 CHP"li üyenin bulunduğu belediye meclisinde bağımsız üyelerin sayısı ise 7"ye ulaştı. (iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.