Mumcu’yu anma hazırlıkları

Mumcu’yu anma hazırlıkları

Mumcu’yu anma hazırlıkları

Arif Akçay
Gerçek Gazetesi
Uğur Mumcu'yu anma programı belirlendi
Söke'de demokratik kitle örgütlerinin oluşturduğu Söke Emek-Sanat ve Kültür Platformu, 24-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilmesini planladıkları "15. Adalet ve Demokrasi Haftası" anma etkinlikleri programını belirledi.
Oluşturulan program hakkında bilgiler veren Söke Emek-Sanat ve Kültür Platformu sözcüsü Nimet İncedal yaptığı açıklamada özetle "Söke'de ÇYDD, Eğitim-Sen, ADD, DİSK, BES, SES, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği olarak oluşturduğumuz platform, başta Uğur Mumcu olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi anma programı düzenleyecektir. Anma programı, 24 Ocak Perşembe günü saat 12.00'de Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak başlayacak, saat 12.30'da Uğur Mumcu parkındaki anıta karanfiller konularak basın açıklamasıyla devam edecek. Öğretmen Murat Gündoğdu özgün müzik konseri sunmasıyla son bulacak.Hafta dolayısıyla ayrıcaaynı gün saat 20.00'de Söke Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Kültür salonunda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gençlik Kolları, Uğur Mumcu sunumu ve slayt gösterisi yapacaklar. 25 Ocak Cuma günü saat 20.00'de yine aynı salonda Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Doç.Dr. Ruhi Sarpkaya'nın konuşmacı olarak katılacağı bir panel düzenlenecek.
Yurt genelinde bu yılın teması olarak belirlenen "Tam Bağımsızlık Bilinci" ortak başlığıyla Uğur Mumcu'nun katledildiği 24 Ocak, Muammer Aksoy'un katledildiği 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Adalet ve Demokrasi Haftası'nda tam bağımsızlık bilinciyle gerici, baskıcı ve sömürücü güce karşı koyacağımızı, faili meçhul cinayetler, yolsuzluklar ve haksızlıklar karşısında suskun kalmayacağımızı dile getireceğiz. Adalet ve demokrasinin tam anlamıyla yerleştiği bir toplum isteğimizi yineleyerek terörsüz, savaşsız bir dünya özlemini yeniden vurgulayacağız" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.