Önder Aksakal, “Kendi hakkını arayamayan, toplumun hakkını arayamaz”

Önder Aksakal, “Kendi hakkını arayamayan, toplumun hakkını arayamaz”

DSP Aydın İl Yönetimi, telefon faturalarına itiraz için kampanya başlattı

Gerçek Gazetesi
Türk Telekom tarafından her ay telefon faturalarında sabit ücret adı altında haksız ücretlerin talep edildiğini iddia eden Demokratik Sol Parti (DSP) Aydın İl Teşkilatı, vatandaşlardan alınan bu paraların kurum tarafından geri ödenmesi için başvuru kampanyası başlattı. İstanbul'da bir vatandaşın benzer bir hukuk mücadelesinin kazanmasını örnek gösteren DSP Parti Meclisi Üyesi Önder Aksakal, vatandaşları kampanyaya katılmaya davet etti.
DSP İl Binası'nda yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir toplantı düzenleyen Aksakal, Türkiye'deki sıkıntıların gerek ekonomik, gerekse siyasi anlamda yeni bir boyut kazandığını söyledi. Çeşitli kuruluşların verdiği hizmetler karşısında faturalara kafalarından bedeller yazarak tahsil etmekte olduğunu belirten Aksakal, "Aldığı bedelin ne tür bir hizmetin karşılığı olduğunu bile açıklamayan Türk Telekom; evlerimizde, iş yerlerimizde bulunan sabit telefonlarımızın faturalarında sabit ücret olarak bir bedel alınıyor. Bu bedelin hangi hizmete karşılık alındığına dair bir açıklama bulunmamakla birlikte, 'Konuşma zamanları dışında da devam eden bilgi alış verişinin karşılığı olduğu' gibi bir gerekçeye dayandırıldığı anlaşılmaktadır. Fakat hiç bir şey vicdani muhakemenin üzerinde olamaz. Salim Yılmaz adındaki duyarlı bir vatandaşımızın Beykoz Kaymakamlığı ve Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyeti Başkanlığında 13 Eylül 2007 tarihinde yapmış olduğu başvurusu sonuçlanmış ve Türk Telekom'un kestiği paralar geri alınmıştır'' dedi.
Bu gibi olayların çağdaş ülkelerde gündeme gelmemesi gerektiğine değinen Aksakal; devlet ve kurumların halk için var olduğunu ileri sürdü.Vatandaşlara örnek olması açısından yapay bir girişim başlatmak için DSP il örgütü olarak öncülük yapmak için bu çalışmayı başlattıklarını dile getiren Aksakal konuşmasında, ''Telefon faturalarındaki aylık-yıllık sabit ücretlerin bundan böyle alınmaması, bugüne kadar kesilenlerin iadesi için elimizdeki örnek kararların fotokopileri ile başvuruları buradan başlatıyoruz. Kendi hakkını arayamayan, toplumun hakkını arayamaz''
Yapılan konuşmaların ardından DSP Parti Meclisi Üyesi Aksakal, DSP İl Başkanı Sümer Büyükyurt ve il yönetimi üyeleri kendi faturalarına ait dilekçeleri doldurarak, Ulaştırma Bakanlığı'na gönderilmek üzere postaya verdi.
(iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.