Örnek; biz de üretime destek istiyoruz

Örnek; biz de üretime destek istiyoruz

Örnek; biz de üretime destek istiyoruz

Arif Akçay
Gerçek Gazetesi
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Perşembe günü "Çiftçilere ödenmekte olan Doğrudan Gelir Desteği kaldırılacak, bundan sonra üretime destek yapılacak" şeklindeki açıklaması çiftçiler tarafından genel olarak olumlu bulunurken üretime verilecek desteklerin az olabileceği kuşkusu içinde olduklarını belirttiler.
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın açıklamasını değerlendirmesini istediğimiz Söke Ziraat Odası Başkanı Muhsin Örnek, "kaldırılsa bile 2007 yılı DGD'leri mutlaka ödenmeli" dedi. Örnek gazetemize yaptığı açıklamasında özetle; "Biz de defalarca DGD'nin kaldırılmasını, üretime yeterli destek verilmesini istedik.
Ankara'ya her gidişimizde bu isteğimizi ilgili bakanlara ve bölge milletvekillerimize ilettik. Başbakan Sayı Recep Tayip Erdoğan'ın açıklamasını olumlu buluyoruz. Ancak, üretime yeterli destek verilmezse, gübre ve mazot fiyatlarında çiftçiye yönelik iyileştirmeler yapılmazsa, çiftçilerimizin üretim maliyetleri düşürülmezse ülkemizde tarım sektörü çöker küçük ve orta büyüklükteki çiftçimiz batarken işsiz sayısı hızla artar.
Biz çiftçiler olarak, 2007 yılı üretim destekleme miktarlarının bir an önce açıklanarak çiftçilerimize ödenmesini istiyoruz. 2007 yılı süt, hayvancılık, slaj desteklemelerinin en kısa sürede ödenmesini istiyoruz. 2007 yılı Doğrudan Gelir Desteklemelerinin ödenmesini istiyor, Başbakanımıza güveniyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.