Özyol’dan vatandaşlara rica

Özyol’dan vatandaşlara rica

“KÜLLERİ LÜTFEN KÜL BİDONLARINA BOŞALTIN!”

Yılmaz Ölmez
Gerçek Gazetesi
Söke Belediyesi odun ve kömür sobalarından arta kalan küller için mevcut çöp konteynırlarının yanına kül bidonları yerleştirirken maalesef bazı vatandaşların bidonları kullanmayıp külleri bidon dışına boşalttıkları dikkat çekti.
Yere boşaltılan küllerin arasında sönmeyen közlerin rüzgârla tekrar alevlenmesi ise çevreye tehlike saçıyor. Özellikle akşam saatlerinde kovalardan boşaltılan küllerin arasında kalan közler alevlenip etrafa dağılmaya başlıyor. Sokakların boş olduğu saatlerde kıvılcımlar etrafa saçılırken, hem ev ve işyerleri, hem araçlar yangın tehdidi altında kalıyor. Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Yunus Özyol, kış aylarında Söke geneline toplam 400 adet kül bidonları yerleştirdiklerini söylerken, “Maalesef bazı vatandaşlarımız küllerini ya bidon dışına boşaltıyorlar, yâ da mevcut çöp konteynırlarına döküyorlar. Haliyle her iki durumda tehlike yaratıyor. Çöp konteynırına boşaltılan küllerden dolayı mevcut atıklar tutuşurken, yine bidon dışına boşaltılan küllerde çevreyi tehdit ediyor. Biz vatandaşlarımızdan küllerini bidonlara boşaltmalarını rica ediyoruz” dedi.
ÇALIP SATIYORLAR!
Özyol, bazı kişilerin bu bidonları çalıp hurdacıya kilosunu 40 kuruştan sattıklarını belirtirken, “Maalesef bir gün içerisinde 4–5 adet bidon çalınıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde çalıntı bidon satın alan bir hurdacıyı tespit ettik ve hakkında işlem yaptık. Bidon hırsızlıkların önüne geçmemiz için hurdacıların duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum