Pamuk alımları sona erdi

Pamuk alımları sona erdi

Pamuk alımları sona erdi

Arif Akçay
Gerçek Gazetesi
Tariş Pamuk Birliği'ne bağlı tüm yerel kooperatiflerde pamuk alımları önceki gün mesai bitimiyle sona erdi.
2007-2008 üretim sezonu pamuk alımlarını değerlendiren 131 Nolu Söke Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ekrem Sert, "Bu sezon Söke Kooperatifi olarak 37.047 bin ton (37 milyon 470 kg.) kütlü pamuk alımı yaptık. Kooperatif ortaklarımıza Söke merkez, Sarıkemer ve Güllübahçe tesislerimizde hizmet verdik. Dün itibariyle alımlarımız sona erdi.
Aldığımız pamuklar karşılığında üreticilerimizin alacaklarını 4 Ekim'e kadar sıfırladık. Pamuk Birliği'nden para aktarılması halinde çiftçilerimize ödemelerimiz daha önce Birlik tarafından açıklanan avans fiyat üzerinden devam edecek. Şu an ortaklarımıza 6 milyon YTL borcumuz kaldı.
Bunun yanında ortaklarımıza yaptığımız ayni ve nakdi yardımlar karşılığında geçmiş dönemlerden 400 bin YTL, bu yıldan 860 bin YTL ödeyemedikleri alacağımız var.
Verimsiz bir yıl olmasına karşın geçen sezona yakın bir alım yaptık.
Kooperatifimizi tercih eden tüm çiftçilerimize teşekkür ederiz. Pamuk Birliği'nden aktarılacak para durumuna göre ortaklarımıza ödemelerin devam edeceğinden çiftçilerimizin kuşkusu olmasın.
Söke kooperatifi olarak pamuk işleme işlemlerinin önümüzdeki hafta sonu itibarıyla tamamlanarak tesislerimizi kapatmayı planlıyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.