Rüşvet soruşturmalarına Yapı-Yol Sen’den sevk eylemi

Rüşvet soruşturmalarına Yapı-Yol Sen’den sevk eylemi

YAPI-YOL SEN GENEL TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ VE HUKUK SEKRETERİ GÜLTEKİN NARİNLİ: - "TAPU ÇALIŞANLARI ZAN ALTINDA BIRAKILIYOR"

Gerçek Gazetesi
KESK'e bağlı Yapı-Yol Sen üyesi bir grup kamu çalışanı, tapu dairelerinde yürütülen rüşvet soruşturmaları yüzünden tüm tapu ve kadastro çalışanlarının zan altında bırakıldığını iddia ederek, sevk eylemi yaptı.
İzmir'de düzenledikleri eylem sonrası Aydın'ın Didim ilçesine gelen sendika üyeleri bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Yapı-Yol Sen Genel Toplu İş Sözleşmesi ve Hukuk Sekreteri Gültekin Narinli; Ankara Keçiören 4. Bölge Tapu Sicil Müdürlüğü, İzmir Menderes İlçesi Tapu Sicil Müdürlüğü ve Didim Tapu Sicil Müdürlüğü'nde yürütülen rüşvet soruşturması yüzünden tüm tapu ve kadastro çalışanlarının zan altında bırakıldığını iddia etti. Bütün bu karalama kampanyalarının arkasında tapu sicil işlemlerinin noterlere devredilerek özelleştirilmek istenmesinin yattığını savunan Narinli, tapu işlemlerinin noter kanalıyla yapılması için yeni bir yasa tasarısı hazırlandığını ifade etti.
Tapu çalışanlarının zan altında bırakılarak toplumun gözünden düşürülmek istendiğini ileri süren Narinli, şöyle konuştu: "Henüz savcılık soruşturması süren bir olayda tapu çalışanlarının yıpratılması, adeta idam edilmesi son derece yanlış bir tavırdır. Tapu sicil çalışanları özellikle büyük metropollerde yoğun iş temposu altında eziliyor. Tüm kurumlarda norm kadronun da altındaki görevli sayısıyla hizmetler sürdürülüyor."
Tapu çalışanların yaşamlarının "Biri Bizi Gözetliyor" programına dönüştürüldüğünü beyan eden Narinli, sözlerini şöyle tamamladı: "Kamu çalışanları Medeni Kanun'un 1007. maddesinden kaynaklanan maddi sorumluluk stresini yaşıyor. Bir de yazılı ve görsel basında yer alan haberlerle tapu çalışanları, suçluymuş gibi lanse ediliyor. Lütfen, yargısız infaz yapılmasın."
(iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.