Söke Belediyesi, esnafın dükkanlarını boşaltmaları için 3 ay süre verdi

Söke Belediyesi, esnafın dükkanlarını boşaltmaları için 3 ay süre verdi

BELEDİYENİN TAHLİYE KARARININ ARDINDAN, ŞADIRVAN SOKAK ESNAFLARI SÖKE BELEDİYESİ'NDEN EK SÜRE İSTEDİ

Gerçek Gazetesi
Söke ilçesinde işyerleri için tahliye kararı çıkarılan çarşı esnafı, belediye yetkilileri ile karşı karşıya geldi. İlçe merkezi Yenicami Mahallesi Şadırvan Sokak'ta yıllardır faaliyet gösteren iş yerlerinin tahliye edilmesi için Söke Belediyesi tarafından tebligatların dağıtılmasının ardında, kış aylarında zor durumda kaldıklarını belirterek ek süre istedi. Belediyenin kendilerine 3 ay süre verdiği ve Mart ayında dükkanlarını tahliye etmeleri gerektiğini belirten esnaflar; bu sürenin yaz aylarına kadar uzatılmasını istiyor. Şadırvan Sokak'ta demir doğrama ve marangoz atölyelerinden oluşan 10 civarında işyeri bulunuyor.
Zaten kış aylarında işlerin çok az olduğunu ve ekonomik yönden sıkıntı içerisinde olduklarını kaydeden esnaflar, "Ekonominin hali belli. Tahliye kararının bu zamana gelmesi bizi gerçekten zor durumda bıraktı. Biz belediyenin aldığı tahliye kararına saygılıyız, elbette bu kararın gereğini yerine getireceğiz. Ancak kış aylarında mekanları boşaltmamız zor bir durum. En azından bize tebliğ edilen sürenin yaz aylarına kadar uzatılmasını istiyoruz" dediler.
Söke Belediyesi tarafından gönderilen yazılı tahliye tebligatında "Şadırvan sokak sakinlerinin rahatsızlığı" ifadesinin bulunmasının kendilerini üzdüğünü açıklayan çarşı esnafları, bu sokakta işyerlerinden başka her hangi bir konutun bulunmadığına dikkat çekti. Belediye'nin esnaflara bakış açısının çok önemli olduğuna değinen esnaflar, "Belediye kış ortasında esnaflarını sokağa atmamalı. Bu durum esnafların sırtına bir külfet daha yükleyecektir. Biz nakil parası istemiyoruz, sadece ek süre talep ediyoruz. Mevcut mekanlarımızı boşaltarak, yeniden bir düzen kurmamız bekleniyor. 3 ay gibi kısa bir sürede bunu nasıl yaparız? Tahliye kararı alınıyor ama alternatif yerde göstermiyor" diyerek karara tepki gösterdiler. (iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.