“Söke Çınarlarını arıyor”

“Söke Çınarlarını arıyor”

“Söke Çınarlarını arıyor”

Gerçek Gazetesi
Söke Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından başlatılan "Söke Çınarlarını Arıyor" çalışması için başvurular kabul edilmeye başlandı.
Söke Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 16 Mart Öğretmen Okullarının kuruluş programı çerçevesinde Söke'nin kültür ve eğitimine emek vermiş kişilerin belirlenmesi için başlatılan çalışmada dereceye girenlere plaketlerinin törenle verilmesi planlanıyor.
Okul yönetimince yapılan açıklamada özetle; "Başvurular 29 Şubat 2008 tarihine kadar yazılı ve elden okul müdürlüğümüze yapılacaktır. Adaylar kendileri başvuruda bulunabilecekleri gibi, kurumlar bazında ya da başkaları tarafından aday gösterilebilirler.Başvurulara adayların kısa özgeçmişleri ve eserleri birer nüsha eklenecektir.
Eserler, bilim, edebiyat, sanat, kültür, gezi, gözlem, inceleme dallarında olabilir. Yerel başvurulara öncelik tanınacaktır. Çalışmalar okulda kurulacak 6 kişilik komisyon tarafından değerlendirilecektir. Sonuçlar 6 Mart tarihinde belirlenecektir.
Bu yıl ilkini vereceğimiz Söke'miz Kültür ve Eğitimine emeği geçen Çınarımızın ilk plaketi 16 Mart Öğretmen Okullarının kuruluş yıldönümü kutlama programı gecesinde takdim edilecektir" deniliyor.
"Söke Çınarlarını arıyor" başvuruları başladı
Söke Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından başlatılan "Söke Çınarlarını Arıyor" çalışması için başvurular kabul edilmeye başlandı.
Söke Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 16 Mart Öğretmen Okullarının kuruluş programı çerçevesinde Söke'nin kültür ve eğitimine emek vermiş kişilerin belirlenmesi için başlatılan çalışmada dereceye girenlere plaketlerinin törenle verilmesi planlanıyor.Okul yönetimince yapılan açıklamada özetle; "Başvurular 29 Şubat 2008 tarihine kadar yazılı ve elden okul müdürlüğümüze yapılacaktır. Adaylar kendileri başvuruda bulunabilecekleri gibi, kurumlar bazında ya da başkaları tarafından aday gösterilebilirler.Başvurulara adayların kısa özgeçmişleri ve eserleri birer nüsha eklenecektir.Eserler, bilim, edebiyat, sanat, kültür, gezi, gözlem, inceleme dallarında olabilir. Yerel başvurulara öncelik tanınacaktır. Çalışmalar okulda kurulacak 6 kişilik komisyon tarafından değerlendirilecektir. Sonuçlar 6 Mart tarihinde belirlenecektir.Bu yıl ilkini vereceğimiz Söke'miz Kültür ve Eğitimine emeği geçen Çınarımızın ilk plaketi 16 Mart Öğretmen Okullarının kuruluş yıldönümü kutlama programı gecesinde takdim edilecektir" deniliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.