Söke Kadın Meclisi’nden Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne ziyaret

Söke Kadın Meclisi’nden Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne ziyaret

Söke Kadın Meclisi’nden Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne ziyaret

Sosyal İl Hizmetler Müdürü Bilal Çenet, “Söke"de yeni hizmet alanlarımızı hayata geçirmek için bina ve arsaya ihtiyaç var”
Necati Maldar
Gerçek Gazetesi
Söke Belediyesi öncülüğünde kurulan Kent Parlementosu Kadın Meclisi Engelliler Çalışma Grubu temsilcilerinden oluşan mini bir heyet Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Çenet"i makamında ziyaret etti.
İl Müdür Yardımcısı Zabit Durmuş"un da bulunduğu ziyarette Söke"deki engelli vatandaşların sorunları ve Bakanlığın engelli vatandaşların yaşamlarını sosyal yönden yaptığı iyileştirmelerle ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.
Söke Belediye Meclis Üyesi ve Kadın Komisyonu Başkanı Sevim Şahin, Engelliler Grubu Başkanı Sevinç Baylas ve Madde Bağımlılar Grubu Başkanı Melda Keskin"den oluşan heyetin ziyaretinden memnun kalan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Çenet, “Söke ilçemiz gerek madde bağımlısı çocukların, gerekse şiddete maruz kalmış sığınmaya muhtaç kadınlarımız için beraberindeki Didim ve Kuşadası ile potansiyel merkez bir ilçe konumunda.Bu yönde hizmet verebilmemiz için uygun bina veya arsaya ihtiyaç var” dedi.
Atça"da tahsis edilen eski bir kamu binasının 7-12 yaş grubu zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezine dönüştürüldüğünü söyleyen Çenet, “Şimdide Pamukören Beldemizce tahsis edilen binayı 18 yaş üstü engelli bakım merkezi haline getiriyoruz.” dedi.
Yatağa bağımlı yaşlıların bakımı için Bakanlığın başlattığı uygulama ile yaklaşık 420 YTL maaş ödenmesinin devam ettiğini sözlerine ekleyen Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Çenet, “Yatağa bağımlı hasta ve yaşlının ağır özürlü olduğuna dair rapor ve bir başka kişinin bakımına muhtaç olması gerekir” dedi.
Yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını söyleyen Söke Kadın Meclisi Başkanı Sevim Şahin, “Görüşmede edindiğimiz bilgileri çalışma grubu arkadaşlarımızla paylaşarak yasalardan bu güne kadar yararlanamayan vatandaşlarımızın bilgilendirmelerine çalışacağız” dedi.
Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Çenet Söke Hilmi Fırat Yaşlılar Huzur Evine Söke Belediyesi"nin her zaman yardımcı olduğunu söyleyerek, “Başta araç talebimiz olmak üzere Söke Belediyesi"ni her zaman kurumumuz destek verdiğini biliyoruz. Bu desteğin diğer yerel yönetimlere örnek olması açısından da önemsiyoruz” şeklinde konuşarak teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.