SP İl Başkanı Özmen, 2007 yılını değerlendirdi

SP İl Başkanı Özmen, 2007 yılını değerlendirdi

ÖZMEN, “DİYARBAKIR SALDIRISININ ASIL AMACI TÜRK-KÜRT KARDEŞLİĞİNİ BOZMAKTIR”

Gerçek Gazetesi
Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen yaptığı açıklama ile 2007 yılında yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirdi. SP İl Binası'nda düzenlenen toplantıya SP İl Bakanı Özmen ile birlikte SP Aydın İl teşkilatı üyeleri katıldı. Geçen yılın Türkiye ve İslam coğrafyası açısından kayıp bir yıl olduğunu iddia eden Özmen, 2007 yılı barış, demokrasi, huzur ve insanlık adına tarihin en kötü yıllarından bir tanesidir dedi.
Geçtiğimiz yıl menfaat gruplarının İslam coğrafyasını kana bulamaktan çekinmediklerini savunan SP İl Başkanı Ömer Özmen, Osmanlı'nın yüzyıllarca barış içinde yönettiği Afganistan, Irak ve Filistin'in işgal altında olduğunu ve her gün onlarca masum insanın öldürüldüğünü söyledi. Her gün başka bir İslam ülkesinin karanlık güçlerin hedefi olduğunu ifade eden Özmen, son olarak Pakistan'ı karanlığa sürüklemek için düğmeğe basıldığını kaydetti. Benazir Butto suikastının karanlık planların bir sonucu olarak ortaya çıktığını belirten Özmen, Suikasta hedef olan Buttu değil, bir İslam ülkesi olan Pakistan'dır. Zira bu ülke nükleer güce sahip önemli bir ülkedir. Bu yüzden uzun zamandır İsrail ve ABD'nin hedefindedir. Her hangi bir Müslüman ülkenin nükleer güce sahip olması İsrail ve ABD için kabul edilemez bir durumdur. Türkiye'de bu coğrafyanın içerisinde bulunduğu için hedefteki ülkeler arasındadır diye konuştu.
2007 yılında Türkiye için en acı olayların başında terör olaylarının geldiğine değinen Ömer Özmen, terör verilen onlarca şehidin acısının 2008 yılının ilk günlerinde tazelendiğine işaret etti. Diyarbakır'da düzenlenen saldırının asıl amacının Türk-Kürt kardeşliğini bozmak olduğunu dile getiren Özmen, bu saldırılara karşı herkesin uyanık olması gerektiğini belirtti. Birlik ve beraberliğin muhafaza edilmesinin önemine dikkat çeken Özmen açıklamasında, Çünkü görülen odur ki 30 bin cana ve 100 milyar doların üzerinde ekonomik kayba neden olan bu oyun sık sık sahnelenmek isteniyor. Bu konuda gereken tedbirler mutlaka alınmalıdır. Bu konuyu sadece terör olayı, askeri bir mesele ve ekonomik olarak ele almak yeterli değildir. Bu konuda dış güçlerin oyun ve planları göz ardı edilirse, bütün çözüm önerileri maalesef sonuçsuz kalmaya mahkum olacaktır. Türkiye derhal dost ve stratejik diye tanımladığı ülkeleri gözden geçirmelidir ifadelerini kullandı.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın meslek liseleri ve başörtüsü konusunda yaptığı ilk açıklamaları desteklediklerini açıklayan Ömer Özmen, bu açıklamaların devamının getirilmesini beklediklerinin altını çizdi. Başörtüsünün tamamen serbest olması gerektiğini beyan eden Özmen, bu konudaki çeşitli ayrımcılık içeren yaklaşımların sorunu çözmek yerine, sorunu daha da derinleştireceğini sözlerine ekledi.
(iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.