Tembeller Aydın Valisi’ni kızdırdı

Tembeller Aydın Valisi’ni kızdırdı

AYDIN VALİSİ MALAY'DAN KAYMAKAM VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEKLERİNE UYARI - "ELİ AYAĞI TUTAN KİMSEYE YARDIM ETMEYİN, HERKES ÇALIŞMASINI ÖĞRENSİN"

Gerçek Gazetesi
Aydın'da genç ve sağlıklı olduğu halde dilenerek geçinmeyi alışkanlık haline getirenler sonunda Vali Mustafa Malay'ı kızdırdı. Aydın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile 16 İlçe Kaymakamlığına talimat veren Vali Mustafa Malay aynı zamanda gençleri insanları tembelliğe alıştıran maddi yardımlar konusunda daha titiz davranılmasını istedi. Vali Malay konuyla ilgili açıklamasında "Genç ve eli ayağı tutan kimseye kesinlikle yardım yapılmayacak. Aydın'da kimse aç kalmaz. Herkes gitsin çalışsın" dedi.
Aydınlı işadamları ve sanayiciler tarafından Aydın'ın sorunları ve çözüm önerileri konulu toplantıya katılan Aydın Valisi Mustafa Malay'a en büyük serzeniş, devletin kasasından çıkan sosyal yardımların çalışabilecek durumdaki insanları tembelleştirdiği yolunda oldu. Bu konuda Devlet olarak çok hassas davrandıklarını belirten Vali Mustafa Malay Aydın'da devletin yardım ve şefkat elini her yere ulaştırmaya çalıştıklarını, ancak bu yardımları yaparken çok hassas davranıldığını söyledi.
"İL GENELİNDE ADIM ATMADIĞIM YER KALMADI AYDIN'DA ÇALIŞAN KİMSE AÇ KALMAZ"
Aydın'da 25 Ağustos 2004 günü göreve başladığını ve kısa süre içerisinde il genelinde adım atmadık yer bırakmadığını ifade eden Aydın Valisi Mustafa Malay, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile yardım edilen kişilerin da yakından takip edildiğini kaydetti. Bazı kişilerin genç ve çalışabilecek durumda olmasına rağmen dilenerek geçinmeyi alışkanlık haline getirdiğini belirten Vali Mustafa Malay "Yılın 12 ayı tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Aydın ilimizde çalışmak isteyen herekse iş var. Bir çok kişi maalesef değişik bahanelerin arkasına sığınarak çalışmadan dilenerek geçinmeyi alışkanlık haline getirmiş. Aydın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başta olmak üzere tüm ilçe kaymakamlıklarımıza da talimat verdim. Eli ayağı tutan kimseye yardım edilmeyecek. İnsanlarımız her şeyden önce çalışmayı öğrensin. Yaşlı sakat ve fakir ise devlet olarak o kişinin elinden tutacağız. Maalesef her gün 3-4 kişi ev kiramı, elektrik, su faturamı ödeyemedim diye geliyor. Aydın'da bir kişi çalışmak isterse yılın 12 ayı iş bulabilir. Bu tembellik marazından artık kurtulmalıyız" dedi. (iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.