Ticaret Odası'nın trafik önerilerine destek geldi

Ticaret Odası'nın trafik önerilerine destek geldi

Ticaret Odası'nın trafik önerilerine destek geldi

Arif Akçay
Gerçek Gazetesi
Söke Ticaret Odası'nın hafta başında Söke İlçe Trafik Komisyonu'na sunduğu ilçemizdeki trafik akışını rahatlatmaya yönelik önerilerin vatandaşlardan tam destek geldi.
Görüştüğümüz vatandaşlar, Ticaret Odası'nın önerilerini olumlu bulduklarını ancak, ilçemizde otoparkların yetersiz olduğunu, belediyenin mutlaka yeni araç parkı alanları kazandırması gerektiğini vurguladılar.
Vatandaşlar, "ana cadde ve sokaklara araç parkı önlenmeli ancak bizlerin güvenle araçlarımızı bırakacağımız alanlar yetersiz. Alternatif olarak Çarşamba pazarı alanı ve Söke Şehir stadı giriş kısmı öneriliyor. Buralarının kullanımı bir parça park sıkıntısını rahatlatır ancak, Belediye hizmet binası inşaatının başlamasıyla sıkıntı katlanarak büyüyecek. Bu nedenle Belediyemiz şehir merkezi içinde yeni park alanları açmalı. Trafiğin fazla yoğun olmadığı cadde ve sokaklara Aydın'da, Kuşadası ve büyük şehirlerde olduğu gibi görevliler konularak araçların ücretli park yapmaları işletilmeye başlanırsa sıkıntı bir parça hafifler. Ancak ana arterlere araç parkı kesinlikle önlenirse sıkıntının bir parça rahatlayacağını düşünüyor, İlçe Trafik Komisyonu'nun Ticaret Odası'nca yapılan önerileri değerlendirmesini umuyoruz" diyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.