VF Ege Tekstil’de Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

VF Ege Tekstil’de Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

VF Ege Tekstil’de Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

Arif Akçay
Gerçek Gazetesi
Söke'de giyim sanayi üzerine üretimini sürdürmekte olan VF Ege Tekstil Sanayi Anonim Şirketi'nde çalışan 1200 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi Çarşamba günü saat 14.30'da imzalandı.
İmza töreninde DİSK; Tekstil-İş Sendikası Genel Başkanı Rıdvan Budak, VF Ege Tekstil A.Ş. söke Fabrika Müdürü Aslı Aslıtürk, firmanın Avrupa Operasyon Başkan Yardımcısı Noel Kyndt, işveren avukatı Ertürk Eras ile Disk Tekstil-İş söke Sorumlusu Halil Özmen, işyeri işçi temsilcileri de hazır bulundular.
Toplu iş sözleşmesi öncesi fabrika müdürü Aslı Aslıtürk, işveren temsilcisi olarak ikinci kez üç yıllık toplu iş sözleşmesinin imzalanıyor olmasından mutlu olduğunu belirterek, "bizler firma olarak zorşartlarda üretim yapmaya çalışıyoruz. Verebileceğimizin en iyisini verdik, taraflara hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Tekstil İş Genel Başkanı Rıdvan Budak ise özetle, "Şirket temsilcileriyle görüşmelerimiz sonucu bir sona ulaşıp bugün toplu iş sözleşmesini imzalıyoruz. Üç yıl geçerli olacak bu sözleşmenin tüm çalışanlarımıza ve firmamıza hayırlı olmasını diliyorum. Tekstil sektörü ithalatlar nedeniyle ülkemizde zor günler geçiriyor, bu durumun hükümetin izleyeceği politikalarla aşılması hem tekstil sektörünü hem de bu sektörde Türkiye çapında çalışan 3.5 milyon insanımızı mutlu edecektir.
Bugün imzalanan sözleşmeyle bu işyerinde en düşük asgari ücret brüt 704 YTL olurken, çalışanlarımıza yılda 4 maaş ikrami,ye, gıda yardımı, eğitim fonundan yardım da sağlanmıştır. Sözleşmeyle birlikte ilk altı ay için %6.5 maaş zammı diğer altı aylık dönemlerde Başbakanlıkça açıklanacak TÜFE oranında zam yapılması imza altına alınmaktadır. Bu fabrikamızda çalışan 900 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin çalışanlara ve iş yerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.